Rekonstrukce půdního bytu: nová zeď působí záměrně staře a oprýskaně. Většina detailů je z kovu

Rekonstrukce půdního bytu: nová zeď působí záměrně staře a oprýskaně. Většina detailů je z kovu
Obytnému prostoru dominuje patinovaná stěna působící dojmem venkovní oprýskané omítky.
A rezavé kovové schodiště s vykonzolovanými subtilními policemi.
Industriální dojem umocňují žluto-černé pruhy na konstrukcích a také knihovna z hliníkového lešení a bednicích Doka desek.
Celý prostor díky množství oken působí příjemně světlým a vzdušným dojmem.
Foto: archiv IBD
Bydlení
25. 11. 2017 8:11
Půdní prostor v pražském dejvickém činžovním domě prošel rekonstrukcí. Architekti využili prostoru bezezbytku, do nejvyššího místa krovu umístili patro s pracovnou. Interiér na přání klienta působí industriálně. Stěna vypadá staře a oprýskaně, schodiště je rezavé a knihovna je z hliníkového lešení a bednicích desek.

Dispozičně je byt řešen jako velký otevřený obytný prostor. Organické struktury uprostřed ukrývají hygienické zázemí. V nejvyšším místě krovu se nachází patro, ve kterém je umístěna malá pracovna. Celý prostor díky množství oken působí příjemně světlým a vzdušným dojmem.

Projekt

Soutěž: Interiér roku 2016

Kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce 

Autor: Jaromír Pizinger, MORIX

"Výsledkem mého dialogu s investorem je interiér, který pravděpodobně nejde se současným trendem architektury a designu. Odpovídá ale nejenom vkusu investora, ale i jeho životním názorům, postojům a přístupu k materiálním věcem," vysvětluje architekt Jaromír Pizinger ze studia Morix s tím, že se snažil vytvořit takový interiér, který bude možné za vynaložení nízkých finančních nákladů lehce obměňovat. 

Jako podlahová krytina je použita velmi efektní velkoformátová dlaždice s patinou z kolekce Garage od italského výrobce. Uprostřed dispozice se nachází kromě hygienického zázemí také otevřená kuchyň s nerezovou linkou. Zeď je obložena lakovanými OSB deskami.

V obytném prostoru dominuje patinovaná stěna působící dojmem venkovní oprýskané omítky a rezavé kovové schodiště s vykonzolovanými subtilními policemi. Industriální dojem umocňují žluto-černé pruhy na konstrukcích a také knihovna z hliníkového lešení a bednicích Doka desek.

Soutěž interiér roku 2017

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2017. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 28. 2. 2018

Vyhlášení výsledků: 10. 4. 2018

 

Právě se děje

Další zprávy