Rekonstrukce půdního bytu: nová zeď působí záměrně staře a oprýskaně. Většina detailů je z kovu

Rekonstrukce půdního bytu: nová zeď působí záměrně staře a oprýskaně. Většina detailů je z kovu
Obytnému prostoru dominuje patinovaná stěna působící dojmem venkovní oprýskané omítky.
A rezavé kovové schodiště s vykonzolovanými subtilními policemi.
Industriální dojem umocňují žluto-černé pruhy na konstrukcích a také knihovna z hliníkového lešení a bednicích Doka desek.
Celý prostor díky množství oken působí příjemně světlým a vzdušným dojmem.
Foto: archiv IBD
Bydlení
25. 11. 2017 8:11
Půdní prostor v pražském dejvickém činžovním domě prošel rekonstrukcí. Architekti využili prostoru bezezbytku, do nejvyššího místa krovu umístili patro s pracovnou. Interiér na přání klienta působí industriálně. Stěna vypadá staře a oprýskaně, schodiště je rezavé a knihovna je z hliníkového lešení a bednicích desek.

Dispozičně je byt řešen jako velký otevřený obytný prostor. Organické struktury uprostřed ukrývají hygienické zázemí. V nejvyšším místě krovu se nachází patro, ve kterém je umístěna malá pracovna. Celý prostor díky množství oken působí příjemně světlým a vzdušným dojmem.

Projekt

Soutěž: Interiér roku 2016

Kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce 

Autor: Jaromír Pizinger, MORIX

"Výsledkem mého dialogu s investorem je interiér, který pravděpodobně nejde se současným trendem architektury a designu. Odpovídá ale nejenom vkusu investora, ale i jeho životním názorům, postojům a přístupu k materiálním věcem," vysvětluje architekt Jaromír Pizinger ze studia Morix s tím, že se snažil vytvořit takový interiér, který bude možné za vynaložení nízkých finančních nákladů lehce obměňovat. 

Jako podlahová krytina je použita velmi efektní velkoformátová dlaždice s patinou z kolekce Garage od italského výrobce. Uprostřed dispozice se nachází kromě hygienického zázemí také otevřená kuchyň s nerezovou linkou. Zeď je obložena lakovanými OSB deskami.

V obytném prostoru dominuje patinovaná stěna působící dojmem venkovní oprýskané omítky a rezavé kovové schodiště s vykonzolovanými subtilními policemi. Industriální dojem umocňují žluto-černé pruhy na konstrukcích a také knihovna z hliníkového lešení a bednicích Doka desek.

Soutěž interiér roku 2017

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2017. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 28. 2. 2018

Vyhlášení výsledků: 10. 4. 2018

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy