Vlnitý plech v kuchyni a v ložnici? A proč ne - radikální rekonstrukce ukázala, že to je možné

Interiér roku 2016: Místo částečné rekonstrukce došlo k radikálním proměně.
Původně majitelé chtěli ve svém domě rekonstruovat pouze vstupní prostor a topný systém.
Původní záměr ale změnili v souvislosti s měnícími se nároky na bydlení.
Místo částečné rekonstrukce se tak ve spolupráci s architektkou Danielou Polubědovou vrhli na přestavbu kompletní.
Nově uvolněný prostor umožnil vznik samostatné pracovny.
Foto: Filip Šlapal
Bydlení
6. 11. 2017 9:07
Původně majitelé chtěli ve svém domě rekonstruovat pouze vstupní prostor a topný systém. Původní záměr ale majitelé změnili v souvislosti s měnícími se nároky na bydlení. Místo zamýšlené částečné přestavby majitelé přistoupili ve spolupráci s architektkou Danielou Polubědovou k radikálnějším změnám.

Rekonstrukce interieru domu se uskutečnila v obou patrech ve všech vrstvách od hrubé stavby až po drobný detail. V průběhu stavebních prací se navíc objevily i mnohé konstrukční problémy původní stavby vedoucí k výměně stropu a následně i střechy.

K velké změně atmosféry přispěla i možnost odstranit ve vstupním patře obklad stropu sádrokartonem a využít viditelné ocelové nosníky v kombinaci s novými dřevěnými trámky. 

Projekt

Soutěž: Interiér roku 2016
Kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce 
Autor:  Ing. arch. Daniela Polubědovová

Díky dispozičním proměnám obou pater propojila architektka Daniela Polubědová dům mnohem více ze zahradou. Zásadní změnou prošel i hlavní obytný prostor, do něhož byla nově umístěna kuchyně, která byla původně právě od tohoto prostoru odtržena.

Jejím centrem, jakož i středem celého domu, se stal kulatý pracovní pult z červeného vlnitého plechu. Hliníkový vlnitý plech využila architektka i k vytvoření k podhledu v druhém patře s ložnicemi. 

Pohledově se strop změnil i ve vstupním patře, kde byl původně sádrokarton. Místo něj byly využity viditelné ocelové nosníky v kombinaci s novými dřevěnými trámky.

Během rekonstrukce nedošlo jen ke změnám dispozic, ale i celkové vyznění interiéru.

Soutěž interiér roku 2017

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2017. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 28. 2. 2018

Vyhlášení výsledků: 10. 4. 2018

 

Právě se děje

před 10 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy