Interiér roku 2016: Místo částečné rekonstrukce došlo k radikálním proměně.

Interiér roku 2016: Místo částečné rekonstrukce došlo k radikálním proměně.
Původně majitelé chtěli ve svém domě rekonstruovat pouze vstupní prostor a topný systém.
Původní záměr ale změnili v souvislosti s měnícími se nároky na bydlení.
Místo částečné rekonstrukce se tak ve spolupráci s architektkou Danielou Polubědovou vrhli na přestavbu kompletní.
Nově uvolněný prostor umožnil vznik samostatné pracovny.
Foto: Filip Šlapal
Bydlení
3. 10. 2017 12:47
Místo částečné rekonstrukce došlo ke kompletní přestavbě. Architektka tak měla možnost radikálně proměnit dispozici a mnohem více propojit dům se zahradou.
 

Právě se děje

před 25 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy