reklama
 
 

Ekologický a snadno demontovatelný. Katar staví pro fotbalové mistrovství světa stadion z kontejnerů

30. 11. 2017 7:31
Fotbalové mistrovství světa v Kataru se odehraje na stadionu postaveném z přepravních kontejnerů. Objekt, do něhož se vejde zhruba 40 tisíc diváků, bude možné po skončení světového klání přestěhovat a znovu vystavět jinde.

Gigantické stadiony a arény vznikající při příležitosti sportovních událostí, jako jsou olympijské hry nebo světové šampionáty, znamenají obrovské finanční zatížení pro pořadatele. Většina z nich pak po skončení události zůstane prázdná a chátrá.

Opačným směrem se vydalo architektonické studio Fenwick Iribarren, které tento týden představilo vizualizace stadionu pro mistrovství světa ve fotbale, které se bude konat v roce 2022 v Kataru. 

Sportoviště s názvem Stadion Ras Abu Aboud o kapacitě zhruba 40 tisíc míst bude postaveno z lodních kontejnerů. Po skončení mistrovství se objekt jednoduše rozmontuje a přestěhuje na jiné místo. Upozornil na to server The Daily Mail.

Cílem organizátorů bylo minimalizovat náklady, redukovat odpad a uhlíkovou stopu. Rovněž doufají, že projekt navržený v souladu s udržitelným rozvojem bude inspirovat i další.

Podívejte se, jak bude vypadat stadion Ras Abu Aboud v Kataru. Vybuduje se pro utkání FIFA 2022

Podívejte se, jak bude vypadat stadion Ras Abu Aboud v Kataru. Vybuduje se pro utkání FIFA 2022 | Video: DeliverAmazing |  03:17

autor: Bydlení | 30. 11. 2017 7:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama