Ekologický a snadno demontovatelný. Katar staví pro fotbalové mistrovství světa stadion z kontejnerů

Ekologický a snadno demontovatelný. Katar staví pro fotbalové mistrovství světa stadion z kontejnerů
Letecké snímky naznačují, že stadion bude umístěn nedaleko mezinárodního letiště v Dauhá, a bude tak skvěle dostupný.
Jednotlivé přepravní kontejnery budou upraveny tak, aby obsahovaly veškeré potřebné prvky stadionu.
Stavba konstrukce z přepravních kontejnerů bude oproti klasickému stavebnímu postupu i rychlejší. Stadion by měl být dokončen do tří let.
Cílem organizátorů je získat i certifikát udržitelnosti Global Sustainability Assessment System (GSAS).
Foto: Profimedia.cz
Bydlení
30. 11. 2017 7:31
Fotbalové mistrovství světa v Kataru se odehraje na stadionu postaveném z přepravních kontejnerů. Objekt, do něhož se vejde zhruba 40 tisíc diváků, bude možné po skončení světového klání přestěhovat a znovu vystavět jinde.

Gigantické stadiony a arény vznikající při příležitosti sportovních událostí, jako jsou olympijské hry nebo světové šampionáty, znamenají obrovské finanční zatížení pro pořadatele. Většina z nich pak po skončení události zůstane prázdná a chátrá.

Opačným směrem se vydalo architektonické studio Fenwick Iribarren, které tento týden představilo vizualizace stadionu pro mistrovství světa ve fotbale, které se bude konat v roce 2022 v Kataru. 

Sportoviště s názvem Stadion Ras Abu Aboud o kapacitě zhruba 40 tisíc míst bude postaveno z lodních kontejnerů. Po skončení mistrovství se objekt jednoduše rozmontuje a přestěhuje na jiné místo. Upozornil na to server The Daily Mail.

Cílem organizátorů bylo minimalizovat náklady, redukovat odpad a uhlíkovou stopu. Rovněž doufají, že projekt navržený v souladu s udržitelným rozvojem bude inspirovat i další.

Podívejte se, jak bude vypadat stadion Ras Abu Aboud v Kataru. Vybuduje se pro utkání FIFA 2022

Podívejte se, jak bude vypadat stadion Ras Abu Aboud v Kataru. Vybuduje se pro utkání FIFA 2022 | Video: DeliverAmazing
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy