Evropský unikát: hotel v Liberci nabízí tři desítky designových pokojů od význačných architektů

Foto: Pytloun Grand Hotel Imperial
Petra Jansová Petra Jansová
22. 9. 2016 13:55
Grand Hotel Imperial v Liberci získal po rekonstrukci novou podobu. Kromě renovované hotelové restaurace je zde i 36 originálních designových pokojů, na nichž se podíleli významní čeští architekti a designéři jako Bořek Šípek, David Vávra, Michal Kunc, Petr Stolín, Vít Janečka či Ivo Prokel. Jeden z pokojů se třeba jmenuje 50 Shades of Grey.

Historie Pytloun Grand Hotelu Imperial v Liberci sahá až do 20. let minulého století. Do atmosféry prvorepublikové stavby neblaze zasáhla necitlivá rekonstrukce v 80. letech, která znehodnotila většinu původních interiérů. Od roku 2009 byl hotel zavřen a chátral.

V roce 2015 se do jeho rekonstrukce pustil nový majitel, který chtěl především navázat na prvorepublikovou tradici. Na podzim roku 2015 bylo otevřeno prvních 67 standardních pokojů Superior a novou podobu dostala i známá restaurace Zlatý kohout. Design interiérů je dílem renomovaného studia Vrtiška ◦ Žák. 

Na jaře 2016 byla následně otevřena a představena první řada 19 designových pokojů a v červnu pak druhá (celkem je jich nyní 36). Každý z nich vytvořil jeden z renomovaný architektů, například Bořek Šípek, David Vávra, Michal Kunc, Petr Stolín, Vít Janečka, Ivo Prokel nebo studio Chybik+Kristof Architects,

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy