Evropský unikát: hotel v Liberci nabízí tři desítky designových pokojů od význačných architektů

Foto: Pytloun Grand Hotel Imperial
Petra Jansová Petra Jansová
22. 9. 2016 13:55
Grand Hotel Imperial v Liberci získal po rekonstrukci novou podobu. Kromě renovované hotelové restaurace je zde i 36 originálních designových pokojů, na nichž se podíleli významní čeští architekti a designéři jako Bořek Šípek, David Vávra, Michal Kunc, Petr Stolín, Vít Janečka či Ivo Prokel. Jeden z pokojů se třeba jmenuje 50 Shades of Grey.

Historie Pytloun Grand Hotelu Imperial v Liberci sahá až do 20. let minulého století. Do atmosféry prvorepublikové stavby neblaze zasáhla necitlivá rekonstrukce v 80. letech, která znehodnotila většinu původních interiérů. Od roku 2009 byl hotel zavřen a chátral.

V roce 2015 se do jeho rekonstrukce pustil nový majitel, který chtěl především navázat na prvorepublikovou tradici. Na podzim roku 2015 bylo otevřeno prvních 67 standardních pokojů Superior a novou podobu dostala i známá restaurace Zlatý kohout. Design interiérů je dílem renomovaného studia Vrtiška ◦ Žák. 

Na jaře 2016 byla následně otevřena a představena první řada 19 designových pokojů a v červnu pak druhá (celkem je jich nyní 36). Každý z nich vytvořil jeden z renomovaný architektů, například Bořek Šípek, David Vávra, Michal Kunc, Petr Stolín, Vít Janečka, Ivo Prokel nebo studio Chybik+Kristof Architects,

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy