Nová ikona Hamburku. Střecha Labské filharmonie připomíná mořské vlny

Labská filharmonie v Hamburku
Kvůli riziku povodní stojí stavba 8,5 metru nad běžnou hladinou řeky. Členěna je přitom tak, aby voda nikdy nemohla dosáhnout na to nejdůležitější, tedy dvojici hudebních sálů.
„Budova je obrovská, přes 100 metrů dlouhá, 110 metrů vysoká ve špici na západě a 85 metrů ve špici na východě,“ říká jeden z architektů švýcarské kanceláře Herzog & de Meuron o filharmonii, která má při pohledu shora téměř trojúhelníkový tvar.
Velikost budovy pocítí návštěvníci už na sérii schodišť, která je čeká předtím, než se dostanou do některého z koncertních sálů.
„Chtěli jsme, aby lidem zůstal kontakt s vodou a větrem,“ říká architekt Jan-Christoph Lindert. Skleněná budova návštěvníkům nabízí výhled na obrovský přístav.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
14. 1. 2017 11:15
Střecha Labské filharmonie v Hamburku připomíná rozbouřenou hladinu nedalekého Severního moře. Nová architektonická ikona druhého největšího města Německa ovšem nepoutá pozornost jen zvenku, ale zaujme i strukturou vnitřního členění a designem interiérů. Slavnostně otevřena byla 11. ledna. Navrhla ji známá švýcarská kancelář Herzog & de Meuron.

 

Právě se děje

Další zprávy