Dřevěná kaple nebo krokodýlí stezka. To jsou nejlepší české dřevostavby roku 2017

Dřevěná kaple nebo krokodýlí stezka. To jsou nejlepší české dřevostavby roku 2017
V kategorii malých dřevěných hřišť zvítězila expozice Broukoviště v Zoo Ostrava, která má připomínat, jaký význam má mrtvé dřevo pro život nepřeberného množství živočichů.
Lesní městečko v Parku Mirakulum v Milovicích ocenila veřejnost v kategorii Dřevěná hřiště - velká.
Výběr veřejnosti v kategorii Dřevěné konstrukce - návrhy. Jde o pralesní stezku pro krokodýlí farmu v Uniparku.
Výběr odborné poroty v kategorii Dřevěná konstrukce - realizace. Jde o novostavbu kulturního centra v Ratíškovicích na Hodonínsku.
Foto: Dřevo pro život
pej
25. 3. 2017 10:01
Obliba dřevostaveb v Česku roste, o čemž svědčí i zájem veřejnosti o anketu Dřevěná stavba roku 2017. Soutěžilo v ní celkem 113 projektů v osmi kategoriích. O vítězích rozhodovala odborná porota a lidé, kteří poslali rekordních 49 241 hlasů. "Cílem ankety, kterou pravidelně vyhlašujeme, je podpořit dřevo jako naši významnou obnovitelnou surovinu," vysvětluje ředitel Nadace dřevo pro život, která anketu organizuje. V galerii si prohlédněte vítěze v jednotlivých kategoriích.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy