reklama
 
 

Nejkrásnější české nádraží je v Doksech. Láká na hraběcí čekárnu a fresky Máchova jezera

10. 11. 2017 14:00
Letošní ročník soutěže o nejkrásnější nádraží ČR, jejímž cílem je podle organizátorů dát příklad ostatním nádražím, a přispět tak ke zlepšení jejich stavu, zná svého vítěze. Stalo se jím nádraží v Doksech, pro které hlasovalo 1602 lidí. Na druhém místě v anketě o nejkrásnější nádraží se umístily Třebívlice s 1429 hlasy. Prohlédněte si deset nominovaných.

Nejkrásnějším českým nádražím se v letošním roce staly Doksy v Libereckém kraji. Pro nádraží známé především takzvanou hraběcí čekárnou s vymalovanými obrazy Máchova jezera a zámku v Doksech, ležící na trati mezi Bakovem nad Jizerou a Českou Lípou, hlasovalo 1602 lidí.

Na druhém místě v anketě o nejkrásnější nádraží se umístily Třebívlice s 1429 hlasy. Na dnešním vyhlášení výsledků to oznámili pořadatelé ankety z Asociace Entente Florale CZ.

Nádraží v Třebívlicích leží na trati mezi Čížkovicemi a Obrnicemi, kterou jako nevyužívanou prodala nedávno Správa železniční dopravní cesty výrobci železniční zabezpečovací techniky AŽD Praha. Ten během roku na trati provozoval v letní sezoně turistické vlaky, s Ústeckým krajem ale jedná o znovuobnovení pravidelného provozu.

Titul Pohádkové nádraží obdržela stanice Velký Valtinov na Českolipsku. Zvláštní ocenění dostal starosta obce Střezimíř a předseda spolku Železnice Česká Sibiř Miloš Jelínek. Tento spolek se snaží zachránit část trati bývalé Dráhy císaře Františka Josefa z Prahy do Vídně včetně nádraží ve Střezimíři. Tato část trati leží na trase takzvaného IV. železničního koridoru. Po rekonstrukci úseku mezi Sudoměřicemi u Tábora a Voticemi se s využitím stávající trati nepočítá, nové spojení by mělo vést jinudy.

Vloni v anketě o nejkrásnější nádraží uspěla Mimoň, rok předtím nádraží Nový Jičín - město. Sdružení pořádá soutěž od roku 2007. Celkem lidé do letošní ankety o nejkrásnější nádraží zaslali na 7600 hlasů.

autor: Bydlení | 10. 11. 2017 14:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama