Nejkrásnější lázně na světě? Jedny jsou na břehu Vltavy v Praze

Nejkrásnější lázně na světě? Jedny jsou na břehu Vltavy v Praze
Lázně Liquidrom se nachází v moderní berlínské čtvrti Kreuzberg a pod klenutou střechou ukrývají bazén se slanou vodou, celou řadu saunovacích a parních místností.
Kromě koupání si unikátní architekturu podle The Guardian mohou užít i návštěvníci Budapešti v Gellértových lázních. Secesní dům v sobě kromě hlavního bazénu ukrývá řadu menších.
The Guardian doporučuje navštívit i saunu ve skandinávském stylu. Sauna Hermanni je jednou ze tří veřejných saun v Helsinkách.
Lázeňskou kulturu vyznává i několik generací Turků. Lázně Kilic Ali Pasa Hamami paří k těm nejstarším. Postaveny byly v 16. století a nedávno prošly rozsáhlou rekonstrukcí.
Foto: Profimedia.cz
Bydlení
9. 12. 2017 9:04
Saunování a lázně si oblíbili nejen Skandinávci. Městské lázně vznikaly a vznikají v mnoha evropských městech. Server britského deníku The Guardian sestavil žebříček těch nejhezčích a nejzajímavějších. Svým čtenářům mimo jiné doporučil i návštěvu Lázní na lodi na pražské náplavce, u nichž vyzdvihuje nejenom architekturu a nápad, ale i unikátní výhled na panorama Pražského hradu.
 

Právě se děje

Další zprávy