Foto: Nahlédněte s námi do opraveného Národního muzea. Otevře se na počest republiky

Foto: Nahlédněte s námi do opraveného Národního muzea. Otevře se na počest republiky
Rekonstrukce historické budovy za zhruba dvě miliardy korun se chýlí ke svému konci. V  neděli 28. října budou po sedmi letech veřejnosti zpřístupněna dvě poschodí.
Znovuotevření Národního muzea je naplánováno ke 100. výročí vzniku Československa, se kterým souvisí i jedna z právě připravovaných výstav.
Ta v zrekonstruovaných interiérech připomene 100 let soužití Čechů a Slováků. K vidění budou předměty připomínající historii Československa.
A vůbec poprvé budou mít návštěvníci možnost zhlédnout pohromadě historické dokumenty, které naprosto zásadně ovlivnily vznik a vývoj Československa. Půjde o pittsburskou dohodu (1918), originály mnichovské dohody, a také dokumenty o rozdělení Československa z roku 1992.
Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
14. 10. 2018 6:34
Národní muzeum se veřejnosti otevře poprvé po sedmi letech v neděli 28. října. Historická budova prochází celkovou rekonstrukcí, která by měla být kompletně dokončena v únoru příštího roku. Zatím budou veřejnosti zpřístupněna pouze dvě podlaží. Do konce roku bude vstupné zdarma. Znovuotevření je naplánováno ke 100. výročí vzniku Československa, se kterým souvisí i jedna z právě připravovaných výstav. Vůbec poprvé budou mít návštěvníci možnost zhlédnout pohromadě historické dokumenty, které naprosto zásadně ovlivnily vznik a vývoj Československa – pittsburskou dohodu (1918), originály mnichovské dohody a také dokumenty o rozdělení Československa z roku 1992.
 

Právě se děje

Další zprávy