Velká proměna. Z opuštěné betonové hrůzy se stalo zajímavé kulturní a kancelářské centrum s byty

Velká proměna. Z opuštěné betonové hrůzy se stalo zajímavé kulturní a kancelářské centrum s byty
Objekt Mlynica je součástí rozsáhlého industriálního areálu Lehkých stavebních hmot, který se nachází v Bratislavě.
Od šedesátých let se zde vyráběly tvárnice, desky a panely z betonu. Výroba byla ukončena v roce 1992. Po privatizaci majitelé začali areál po částech rozprodávat a ten tak začal postupně chátrat.
Základem přestavby se stala původní železobetonová konstrukce.
Industriální charakter podtrhují zachované betonové násypky.
Foto: BoysPlayNice
Petra Jansová Petra Jansová
16. 6. 2018 10:04
Opuštěný industriální objekt v Bratislavě se proměnil na kreativní centrum s názvem Mlynica, které nabízí multifunkční prostory, kanceláře a šest loftových bytů. Díky citlivému konceptu slovenského architektonického ateliéru GutGut se do objektu, který od začátku 90. let postupně chátral, vrátil život, aniž by došlo k zásadním zásahům do původní železobetonové konstrukce. "Kontrast nového a starého zdůrazňuje kvalitu původního objektu a na tom jsme koncept postavili," popisují koncept architekti ze slovenského studia GutGut.
 

Právě se děje

před 28 minutami

Pacient, kterému byl podáván Remdesivir, se uzdravuje, brzy bude odpojen od plicní ventilace

Pacient, jemuž byl podáván experimentální lék Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře ve fázi uzdravování, nyní si postupně odvyká na plicní ventilaci. "Dosud ale nevíme, zda Remdesivir byl tím zásadním, co mu pomohlo, tudíž bych se k tomu léku tolik neupínal," uvedl ošetřující lékař pacienta Martin Balík.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy