Velká proměna. Z opuštěné betonové hrůzy se stalo zajímavé kulturní a kancelářské centrum s byty

Velká proměna. Z opuštěné betonové hrůzy se stalo zajímavé kulturní a kancelářské centrum s byty
Objekt Mlynica je součástí rozsáhlého industriálního areálu Lehkých stavebních hmot, který se nachází v Bratislavě.
Od šedesátých let se zde vyráběly tvárnice, desky a panely z betonu. Výroba byla ukončena v roce 1992. Po privatizaci majitelé začali areál po částech rozprodávat a ten tak začal postupně chátrat.
Základem přestavby se stala původní železobetonová konstrukce.
Industriální charakter podtrhují zachované betonové násypky.
Foto: BoysPlayNice
Petra Jansová Petra Jansová
16. 6. 2018 10:04
Opuštěný industriální objekt v Bratislavě se proměnil na kreativní centrum s názvem Mlynica, které nabízí multifunkční prostory, kanceláře a šest loftových bytů. Díky citlivému konceptu slovenského architektonického ateliéru GutGut se do objektu, který od začátku 90. let postupně chátral, vrátil život, aniž by došlo k zásadním zásahům do původní železobetonové konstrukce. "Kontrast nového a starého zdůrazňuje kvalitu původního objektu a na tom jsme koncept postavili," popisují koncept architekti ze slovenského studia GutGut.
 

Právě se děje

před 47 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy