Prestižní cenu za architekturu má šanci získat 40 projektů. České stavby v užším výběru chybí

Prestižní cenu za architekturu má šanci získat 40 projektů. České stavby v užším výběru chybí
Bytový projekt NAVEZ – 5 v centru Schaarbeeku (Belgie) navrhl architektonický ateliér MSA / V+.
Mini byty pro lidi bez domova Holmes Road Studios v Londýně navrhl Peter Barber.
Weekend House v Sildegarnsholmen (Norsko) navrhl architektonický ateliér Knut Hjeltnes AS Sivilarkitekter MNAL.
Sportovní areál Ariane futsal sports complex v Nice navrhl architektonický ateliér CAB ARCHITECTES (CALORI AZIMI BOTINEAU).
Foto: EUmiesaward17
pej
4. 2. 2017 12:30
O prestižní cenu za současnou architekturu se uchází čtyřicet staveb. České stavby se do užšího výběru nadace Miese van der Roheho nedostaly. Mezinárodní porota vybrala projekty z Francie, Portugalska, Velké Británie, Dánska, Španělska, Nizozemska a Norska. Na 25 z nich si můžete podívat v galerii.

Mezinárodní odborná porota letos vybírala z celkem 355 projektů. Českou republiku reprezentovalo 10 projektů (Archeopark Pavlov, Stezka v oblacích nebo Dům v sadu). 

Z užšího výběru čtyřicítky vybraných děl vybrala porota finalisty, kteří budou oznámeni v polovině února. V samotném finále pak určí jednu stavbu, jež získá Cenu Evropské unie za současnou architekturu – Mies van der Rohe Award – a jednu stavbu, které udělí zvláštní cenu pro začínající architekty. Výsledky této prestižní ceny budou oznámeny na slavnostním vyhlášení 26. května. 

Bienále soutěžní přehlídky realizovaných staveb pořádá Evropská unie a Nadace Miese van der Roheho v Barceloně od roku 1988. 

České stavby a čeští architekti ve finále Mies van der Rohe Award: 1997 – IPB Banka v Brně (Aleš Burian, Gustav Křivinka), 2001 – MUZO v Praze (Stanislav Fiala / D3A), 2003 – palác Euro v Praze (Petr Malinský, Richard Doležal, Petr Burian, Michal Pokorný, Martin Kotík), 2003 – průchod valem Prašného mostu na Pražském hradě (Josef Pleskot), 2005 – klášter trapistů v Novém Dvoře (John Pawson), 2007 – obchodní dům Selfridges and Co., Birmingham (Jan Kaplický a Amanda Levete, Future Systems)

 

Právě se děje

Další zprávy