Jak zařídit garsonku? Bydlet se dá i na 25 metrech čtverečních, podívejte se

Petra Jansová Petra Jansová
20. 1. 2019 17:00
Vzhledem k růstu cen nemovitostí a omezení dostupnosti hypoték lidé často nedosáhnou na větší byty a jsou nuceni investovat do garsonek. Při zařizování malého bytu pak hraje roli každý centimetr prostoru a sebemenší detail. Architekti doporučují například použít bílou barvu, posuvné dveře nebo zabudované zárubně. Před samotnou koupí bytu rovněž radí dbát na to, aby byt měl dostatek přirozeného světla. Přečtěte si tipy odborníků, jak si efektivně zařídit malý byt.
Foto: By Architects

Rozčlenění do zón

Koupili jste si malý byt a řešíte, jak ho co nejefektivněji uspořádat? "Pokud je jasné, že se v bytě má dít několik činností najednou, je dobré pro tyto děje definovat prostor," říká architektka Markéta Zdebská z ateliéru BY architects. 

Za příklad poslouží panelákový byt o velikosti 36 metrů čtverečních. Ten je rozčleněný na hlavní obytný prostor, pracovnu a ložnice, vše je od sebe vymezeno dělicími panely, které umožňují kombinaci životních situací. Členění podporuje také osvětlení. 

"Mimochodem je vidět, jak příjemně působí světlá podlaha, na níž lidé i solitérní nábytek působí jako výstavní objekty," dodává Zdebská.

 

Právě se děje

před 37 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy