Mosty v ČR nechceme, náměstek je Demolition Man. Sociální sítě řeší bourání Libeňského mostu

pej
27. 4. 2018 10:27
Doporučení pražských radních zbourat Libeňský most vyvolalo vášnivou diskusi jak odborné, tak i laické veřejnosti. Na sociálních sítích se vedení města, především pak náměstek primátorky Petr Dolínek, stal terčem internetových memů.
Kvůli záchraně Libeňského mostu se dokonce tančilo haka. | Video: DVTV

Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu. Na jeho místě má vzniknout nový, přičemž zbourání ještě musí ještě potvrdit pražští zastupitelé.

Kromě Arch Vadera z projektu Archwars se k doporučení radních staví negativně i Fakulta architektury ČVUT v Praze nebo nevládní organizace Architekti bez hranic.

Případ Libeňského mostu se živě řeší i na sociálních sítích. Vybrali jsme nejpovedenější koláže a komentáře.

Hlavními postavami vtipů se stali primátorka Adriana Krnáčová a její náměstek Petr Dolínek.

Mám nové logo pro pana Dolínka. #dolinek #demolice #libenského #mostu

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial),

Náměstek Dolínek má novou filmovou roli.

Trochu té filmové klasiky. #dolinek #krnacova #chudakpraha #demolinek #prahabezmostu

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial),

Petr Dolínek kvůli Libeňskému mostu dostal na sociálních sítích novou přezdívku.

Marketingový specialista a producent Jakub Horák připomíná i to, že se most od svého vzniku prakticky neopravoval.

Nechybí ani Simpsonovi.

Někteří se už zamýšlí i nad náhradním způsobem dopravy.

Novinář Jindřich Šídlo ironicky předpovídá situaci, že demolice mostu automaticky neznamená výstavbu nového.

Nebo za celým projektem zbourání mostu stojí "modernizace" hlavního města?

Stavební materiál na nový most by mohl dodat Agrofert

Bude Libeňský most v nadcházejících volbách trhák?

 

Právě se děje

před 39 minutami

Test nonstop letů mezi New Yorkem a Sydney skončil úspěchem. Rekordní let trval 19 hodin

Rekordní první let mezi New Yorkem a australským městem Sydney bez mezipřistání byl úspěšný. Boeing 787-9 Dreamliner australských aerolinek Qantas v sobotu v 7:42 místního času přistál po 19 hodinách a 16 minutách letu, během něhož urazil vzdálenost 16 200 kilometrů, informoval server CNET. Podle médií se jednalo o nejdelší let s pasažéry na světě. Let mezi New Yorkem a Sydney byl zatím jen testovací a zúčastnila se jej pouze padesátka pozvaných cestujících tvořených převážně zaměstnanci aerolinek a členů posádky. Stroj byl naplněn 101 tisíci kilogramy paliva. Cílem bylo prověřit emoční a fyzický dopad dlouhých letů na lidský organismus.

Qantas plánuje v příštích měsících také přímý let z Londýna do Sydney - ten by měl být ještě o 800 kilometrů delší a potrvá ještě o hodinu déle. Komerční lety by australský letecký dopravce chtěl na těchto extrémně dlouhých trasách nabízet od roku 2022.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Chilský prezident po několikadenních násilných protestech zrušil zvýšení cen jízdného

Sebastián Piňera odvolal zvýšení cen jízdenek na metro poté, co násilné protestní akce v posledních dnech ochromily metropoli Santiago de Chile. V reakci na protesty úřady vyhlásily v hlavním městě zákaz vycházení od 22:00 do 7:00 hodin. Demonstranti v pátek večer zaútočili na několik stanic metra, zapalovali ohně a blokovali dopravu. Nepokoje pokračovaly i v sobotu a demonstranti se při nich střetli s policií, která proti nim použila slzný plyn.

Podle zpravodajského serveru BBC News demonstrace proti zvýšení cen jízdného, které vláda zdůvodnila zdražováním energií a oslabením chilské měny, přerostly v posledních dnech v širší nespokojenost s vysokými životními náklady v hlavním městě. Chile patří mezi nejbohatší a nejstabilnější země Latinské Ameriky, ale bohatství je zde nestejnoměrně rozděleno a stále častěji se ozývá volání po hospodářských reformách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy