Mosty v ČR nechceme, náměstek je Demolition Man. Sociální sítě řeší bourání Libeňského mostu

pej
27. 4. 2018 10:27
Doporučení pražských radních zbourat Libeňský most vyvolalo vášnivou diskusi jak odborné, tak i laické veřejnosti. Na sociálních sítích se vedení města, především pak náměstek primátorky Petr Dolínek, stal terčem internetových memů.
Kvůli záchraně Libeňského mostu se dokonce tančilo haka. | Video: DVTV

Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu. Na jeho místě má vzniknout nový, přičemž zbourání ještě musí ještě potvrdit pražští zastupitelé.

Kromě Arch Vadera z projektu Archwars se k doporučení radních staví negativně i Fakulta architektury ČVUT v Praze nebo nevládní organizace Architekti bez hranic.

Případ Libeňského mostu se živě řeší i na sociálních sítích. Vybrali jsme nejpovedenější koláže a komentáře.

Hlavními postavami vtipů se stali primátorka Adriana Krnáčová a její náměstek Petr Dolínek.

Mám nové logo pro pana Dolínka. #dolinek #demolice #libenského #mostu

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial),

Náměstek Dolínek má novou filmovou roli.

Trochu té filmové klasiky. #dolinek #krnacova #chudakpraha #demolinek #prahabezmostu

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial),

Petr Dolínek kvůli Libeňskému mostu dostal na sociálních sítích novou přezdívku.

Marketingový specialista a producent Jakub Horák připomíná i to, že se most od svého vzniku prakticky neopravoval.

Nechybí ani Simpsonovi.

Někteří se už zamýšlí i nad náhradním způsobem dopravy.

Novinář Jindřich Šídlo ironicky předpovídá situaci, že demolice mostu automaticky neznamená výstavbu nového.

Nebo za celým projektem zbourání mostu stojí "modernizace" hlavního města?

Stavební materiál na nový most by mohl dodat Agrofert

Bude Libeňský most v nadcházejících volbách trhák?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy