Galerie: Rekonstrukce vodárny na Letné. Linoleum zmizelo, v komíně je největší periskop na světě

Galerie: Rekonstrukce vodárny na Letné. Linoleum zmizelo, v komíně je největší periskop na světě
Poté byly v pětipatrové, šestadvacet metrů vysoké věži umístěny byty pro zaměstnance vodárny.
Přilehlé budovy byly v 80. letech odstraněny. Věž byla sice zachována, ale zásadních oprav se nedočkala a postupně chátrala.
V minulosti přistavěné objekty sloužily především dětem a tak to bude i v budoucnu. Do zrekonstruované památkově chráněné budovy se má vrátit Klub dětí a mládeže a rovněž jedna třída mateřské školy.
V části přistavěné v 50.letech, která bude sloužit v budoucnu jako výtvarná díla, byla vyměněna oka. Na podlaze bude kletovaný beton. Byly zde rovněž odstraněny příčky.
Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
Aktualizováno 17. 9. 2017 10:01
Rekonstrukci letenské vodárny podle projektu ateliéru Petr Hájek Architekti nastartovala radnice Prahy 7 loni na podzim. Kulturní památce, která většinu svého času sloužila dětem, se pomalu navrací její zašlá krása. Na nádvoří se vrátí kompletně zrestaurovaná kašna, do vyšších pater se opět bude stoupat po pískovcovém schodišti, ze kterého bylo odstraněno linoleum, a výhled na Prahu zajistí zřejmě nejvyšší periskop na světě umístěný do starého komína. Budova, která byla postavena na konci 19. století, bude opět sloužit především dětem.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy