reklama
 
 

Ptačí budky na pláži a na molu. Kemp ze 70. let prošel změnami. Nabídne i bydlení přímo na vodě

1. 7. 2017
Autokemp Nedamov nedaleko města Dubé na Kokořínsku prošel během posledních čtyř let částečnou revitalizací a na dvě poslední etapy ještě čeká. Nevyhovující chatky ze 70. let zatím nahradilo několik moderních objektů pečlivě umístěných do areálu, za dva roky by měly vzniknou i dva domky přímo na vodě.

Autokemp v Nedamově uprostřed malebné krajiny na Kokořínsku začal před čtyřmi roky ožívat. Nevyhovující objekty ze 70. let byly odstraněny a nahrazeny novými. Projekt na kompletní revitalizaci probíhající v několika etapách zpracovalo architektonické studio Henkai Architekti. 

Cílem návrhu bylo celkové pročištění, definování hlavních komunikačních os a jednotlivých prostor. Projekt byl rozdělen do několika etap. V první fázi před čtyřmi roky vyrostlo na jihozápadním nevyužívaném svahu devět nových chatek, o rok později v roce 2014 pak dvě další. Během třetí etapy příští rok by měly vzniknout čtyři objekty na břehu rybníka a v roce 2019 po změně územního plánu i tři další přímo ve vodě.  

"Mezi pláží a amfiteátrem letního kina vzniknou chatky, které ubytují až šest lidí. Na vodě se pak nachází dva rybářské domky a sauna," vysvětlují architekti.

Konstrukčně se jedná o jednoduché dřevěné domky, které tvaroslovně navazují na "ptačí budky" postavené v předchozích etapách, tentokrát ale s izolovanými zdmi a zelenou střechou. 

Československý ateliér Henkai architekti založili Ing. arch. Daniel Baroš, Ing. arch. Marcel Šípka a Ing. arch. Michal Nejezchleb. Projekty se zakládají na individuálním přístupu a konkrétních požadavcích klienta v kontextu místa. Výsledkem tvorby jsou projekty logické a proveditelné, a přitom krásné, nehledě na měřítko.

autor: Petra Jansová | 1. 7. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama