Pět nejlepších evropských staveb roku jde do finále. Která vyhraje prestižní cenu?

Katedrála Kannikegården v Dánsku
Mezinárodní porotu zaujalo Muzeum v Katyni navržené varšavským studiem BBGK Architekci.
Katyňské muzeum připomíná bolestivou část polské historie z druhé světové války, kdy bylo více než dvacet tisíc polských vojenských důstojníků a státních úředníků brutálně zavražděno sovětskou tajnou policií.
S tématem národní historie pracuje rovněž Muzeum a památník Rivesaltes ve Francii.
Stavba od francouzského architekta Rudyho Ricciottiho je zajímavá především tím, že je ze své většiny zapuštěna pod zem. Kromě pohledu na oblohu skrze střešní okna nenabízí žádný další výhled ven.
Foto: Anders Sune Berg
Petra Jansová Petra Jansová
16. 2. 2017 18:07
O cenu Evropské unie za současnou architekturu Mies van der Rohe Award 2017 bojuje pět posledních staveb. Odbornou porotu zaujaly projekty z Polska, Dánska, Nizozemí, Velké Británie a Francie. Můžete se na ně podívat v galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy