reklama
 
 

Dřevěný domek na úpatí největší činné sopky nabízí veškerý komfort a především unikátní výhled

22. 6. 2017 12:12
Phoenix House stojí na úpatí největší činné sopky na světě. Uprostřed lávového pole bez vegetace nabízí veškerý komfort, včetně teplé vody a plně vybavené kuchyně. Z prvního patra soběstačného dřevěného domku je výhled na nedaleký oceán.

Skupina Artistree má za sebou celou řadu realizací od domů soběstačných až po ty ve stromech. Posledním projektem, kterým propagátoři udržitelné architektury zaujali, je dřevěný domek o rozloze zhruba 40 metrů čtverečních stojící na lávovém poli zhruba čtyři kilometry od největší aktivní sopky na světě. 

Poslední erupce Mauna Loa na Havaji byla zaznamenána v roce 1984. Ty předchozí v letech 1926 a 1954 zničily celé vesnice.

Základním konceptem Phoenix House je stejně jako u předchozích projektů ekologického designového studia udržitelnost. Kromě využití solární energie a recyklovaných materiálů, z nichž je postaven, je vybaven i technologií na sbírání a znovuvyužití dešťové vody.

Minimalisticky provedený interiér nabízí kromě veškerého komfortu, včetně vysokorychlostního internetového připojení a teplé vody, především unikátní výhled. Z ložnice v druhém patře je vidět na oceán, z obývacího prostoru v přízemí zase sopečná krajina.

Ubytování v domku s jednou ložnicí, společenskou místností, kuchyňským koutem a koupelnou je možné si rezervovat přes službu Airbnb. Jedna noc v blízkosti stále aktivní sopky vyjde na necelé tři tisíce korun.

"Pokud potřebujete prostor pro znovuzrození, vzdání úcty, rozjímání a uzdravení, přijeďte a zvedněte se z popela ve Phoenix House," láká na Airbnb majitelka. 

A tiny home with a view.... and this is just the downstairs.🌋🏝🌅🍍🐋 Photo Credit: Forest Lemur #bigislamd #lavaflow #hawaiisunset #nature #glamping #green #architecture #tinyhome #tinyhomes #design #greenliving #ourdailyplanet #cottagelife #earthcinema #earthmedia #liveoutdoors #lifeofadventure #cabinporn #cabinlife #cabinlove #tinyhouse #nature #destinationpix #travel #travelling #naturelover #wanderlust #instatravelling #treehouse #treehouses

Zveřejnil(a) ArtisTree dne 10. Březen 2017

Domek je postaven z recyklovaného dřeva se speciální ohořelou úpravou, které stejně jako další použitý materiál, zrezivělý vlnitý plech, zapadá do kontextu sopečné krajiny. 

"Postavili jsme tento dům s hlubokým respektem k matce zemi. Snažili jsme se o to, aby maximálně splynul se svým okolím," upřesnil jeden z autorů pro server Inhabitat.com. 

autor: pej | 22. 6. 2017 12:12

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama