Mladí rodiče předělali dům v Praze. Vsadili na strohost a obývák propojili s terasou

Mladí rodiče oslovili architekty kvůli rekonstrukci rodinného domu. Podívejte se na výsledek.
Terasa je místo, kde mladá rodina tráví v létě nejvíce času. Architekti podpořili její funkci tím, že ji propojili s interiérem domu.
Velká okna ve francouzském stylu se dají snadno otevřít, a tak se rodina může pohybovat volně v prostoru.
Dominantou interiéru je kuchyňský kout v kombinaci bílého a přírodního dubového dřeva.
Kuchyňská linka je po celé délce zadní stěny, připravovat jídlo tak může celá rodina.
Foto: Boq architekti, Alexandra Timpau
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
9. 8. 2019 6:30
Rádi cestují, hodně pracují a nemají rádi pompéznost. Rodiče od dvou malých dětí měli při rekonstrukci domu v Praze 6 jasný požadavek. "Nechtěli zbytečnou zdobnost, fandí spíš minimalistickým prostorům, čímž jsme si skvěle sedli," říká Jana Stachová z ateliéru Boq architekti. Výsledkem je strohý interiér o velikosti 3+kk s terasou, dvěma koupelnami a designovými doplňky na míru. Přesvědčte se o tom v naší galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Papež jmenoval 13 kardinálů, devět může volit jeho nástupce

Papež František v neděli oznámil, že jmenoval 13 nových kardinálů. Povýšeni do kardinálského stavu budou při slavnostní konsistoři ve Vatikánu 28. listopadu. Devíti z nich je méně než 80 let, takže se mohou stát členy konkláve, které po smrti nebo rezignaci nynější hlavy římskokatolické církve vybere příštího papeže, uvedla agentura Reuters.

Papež jména nových kardinálů překvapivě oznámil z okna své pracovny věřícím na Svatopetrském náměstí. Mezi jmenovanými kardinály je také washingtonský arcibiskup Wilton Gregory, který se tak stane prvním černošským prelátem s červenou čepičkou.

Kardinály se stanou také Ital působící dlouhodobě ve Vatikánu Raniero Cantalamessa, arcibiskup z rwandského Kigali Antoine Kambanda, arcibiskup José Feurte Advincula z Filipín nebo arcibiskup Celestino Aós ze Santiaga de Chile.

Devět nových volitelů papeže podle agentury Reuters pochází z celého světa a zvyšují pravděpodobnost, že i příští papež bude pokračovat v politice papeže Františka, který byl zvolen v roce 2013.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Dvě osoby zemřely po autonehodě u Jasenné na Zlínsku, silnice je opět v provozu

Dvě oběti si vyžádala dopravní nehoda, která se stala dnes ráno u Jasenné na Zlínsku. Sdělila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku byla po dobu vyšetřování uzavřená, policisté v obou obcích odkláněli dopravu. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín kolem 05:30, silnice se opět motoristům otevřela před 13:00.

"Řidička osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic v levotočivé zatáčce zřejmě z důvodu vysoké rychlosti čelně narazila do stromu a s vozidlem skončila na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Při nehodě zahynula nejen řidička, ale také její spolujezdkyně. Totožnost obětí potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla Kozumplíková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy