Islandský hotel nabízí ubytování v průhledných nafukovacích bublinách uprostřed lesa

Bydlení
5. 8. 2017 9:05
Hodinu cesty od Reykjavíku se nachází hotelový komplex, který nabízí ubytování v průhledných bublinách. Jedna noc vyjde v přepočtu na šest tisíc korun.
Islandský hotel nabízí ubytování v průhledných nafukovacích bublinách uprostřed lesa | Video: The Bubble

"U nás se váš dětský sen o spaní v přírodě stane skutečností," lákají zakladatelé hotelu na webové stránce The 5 Million Star Hotel (česky je to Hotel s pěti miliony hvězdičkami).

Komplex tvořený budovou a pěti různě velikými průhlednými bublinami se nachází zhruba hodinu jízdy autem od islandského hlavního města Reykjavíku.

Asta

Příspěvek sdílený The 5 Million Star Hotel (@bubbleiceland),

Bubliny stojí samostatně na dřevěných podlážkách uprostřed divoké přírody.

Tři z nich, které se jmenují Una, Asta a Thorunn, mají malou předsíň a jsou určeny pro dvě dospělé osoby a maximálně jedno dítě do 12 let. Nachází se uprostřed lesa a zároveň v sousedství technické budovy.

Další dvě - Valdis a Maria - jsou koncipovány jako koule o průměru tři metry s ocelovou konstrukcí, která zároveň tvoří i kostru kulaté postele. 

So nice in summer #nature #glamping #instagreat #iceland #inspiration #goldencircle

Příspěvek sdílený The 5 Million Star Hotel (@bubbleiceland),

Bubliny fungují díky speciální technologii. Nahuštěné jsou mírným přetlakem z bezhlučného ventilačního systému. Ten rovněž dvakrát až sedmkrát za hodinu vyměňuje vzduch a zabraňuje tak vzniku vlhkosti. Všechny pokoje jsou vytápěné a celoročně obyvatelné.

Hotelový komplex kromě ubytování v průhledných pokojích nabízí i zázemí, tedy společnou koupelnu a kuchyni v nedaleké dřevěné chatce. Jedna noc v hotelu vyjde na zhruba šest tisíc korun. 

Bubble Thorunn #iceland #travel #glamping

Příspěvek sdílený The 5 Million Star Hotel (@bubbleiceland),

 

Právě se děje

před 30 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy