Hotel Thermal: Jak vypadaly původní interiéry

Hotel Thermal: Jak vypadaly původní interiéry
Thermal nese znaky charakteristické pro architekturu 60. let. Rozdělení na nízkou horizontální podnož a vysoký štíhlý objem je klasický znak modernismu.
Jedenáctičlenná porota složená z odborníků ocenila na projektu Machoninových malou zastavěnou plochu, která v sobě dobře zakomponovala obrovský stavební program v zadání. "Líbilo se jim, že celý komplex hotelu, festivalových prostorů a bazénu působil kompaktně, což se dneska asi zdá paradoxní," dodává Kordovská.
Realizace stavby se od soutěžního návrhu samozřejmě lehce liší. Například sály ve tvaru disku byly nakonec příliš složité na výrobu, a tak mají podobu válcovitých těles.
Stavby manželů Machoninových jsou proslulé svými inovativními postupy, sál zavěšený na tak dlouhé konzole je jedním z takových.
Foto: ČTK
5. 4. 2017 12:39
Hotel Thermal je ukázkovým příkladem architektury 60. let. Projekt manželů Machoninových, kteří navrhovali obchodní dům Kotva v Praze, vybrala jedenáctičlenná odborná porota z desítky dalších. Veřejné soutěže se zúčastnil například i Karel Prager.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy