Horská chata, nebo betonový zub? I takhle může vypadat špičková architektura

Magazín Magazín
27. 9. 2018 15:59
Pohledový beton je jedna z nejkrásnějších věcí, říká architekt Stefan Marte, který na příkrém svahu západních Alp postavil jedinečnou chatu. Minimalistický hranol evokuje strážní věž, které dominuje spirálovité schodiště propojující obytnou část se soukromými zónami. Stavba nabízí proměňující se panoramatické obrazy krajiny. Pohled na rezidenci Mountain Cabin je prvním dílem našeho seriálu Exkluzivní rezidence. Ukážeme portréty 12 ikonických staveb či rekonstrukcí ze střední Evropy, které se zapsaly do ročenek architektury, protože přinesly radikální pohledy či zásadní inovace.
Horská chata, nebo betonový zub? I takhle může vypadat špičková architektura | Video: Jan Jindrák

Další podrobnosti o stavbě sledujte na stránkách partnera pořadu Red Bull. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy