reklama
 
 

Nejvyšší mrakodrap Austrálie bude stát v Melbourne. Objekt bude kompletně pokrytý zelení

26. 8. 2018 9:16
Nejvyšší mrakodrap Austrálie bude stát v Melbourne. Objekt bude kompletně pokrytý zelení | Video: Green Point |  01:33
Mrakodrap Green Spine (Zelená páteř) se stane nejvyšší budovou v Austrálii. Mezinárodní architektonickou soutěž vyhrál projekt dvou věží, z nichž ta vyšší se bude nad Melbourne tyčit ve výšce 356 metrů. Objekty, které jsou podle autorů koncipovány jako vertikální bulvár, mají v budoucnu díky vysokému podílu zelených ploch zlepšit životní podmínky na předměstí Southbank. Kromě obytných a komerčních prostor budou v obou věžích i veřejně přístupné prostory, včetně botanické nebo střešní zahrady. 

Vítězný projekt, který je součástí plánované výstavby na předměstí Melbourne, vzešel ze spolupráce nizozemského studia UNStudio a australské architektonické kanceláře COX Architecture.

Objekt pokrývají skleněné fasády a spirála balkonů, teras a zahrad plných stromů a keřů. A podle autorů je v podstatě zeleným svislým bulvárem. 

"Chtěli jsme, aby život na tomto předměstí a v jeho blízkém okolí byl v budoucnu zdravější a příjemnější, a tomu jsme přizpůsobili i náš koncept," dodala spoluzakladatelka UNStudia Caroline Bosová.

Vyšší věž je koncipována jako rezidenční. V nižší, která by měla podle plánů dosahovat výšky 225 metrů, bude hotel, kanceláře, bary a restaurace.

Objekty budou vzájemně propojeny pódiem, kde vznikne škola, knihovna a testovací centrum automobilů značky BMW nebo veřejně přístupný terasovitý park. 

Architekti využívají čím dál častěji zelených fasád, které obyvatelům měst nabízí přímý kontakt s přírodou a zároveň se podílejí i na zlepšení ovzduší, protože stromy a keře zasázené na visutých balkonech a pergolách vytváří kyslík a absorbují oxid uhličitý.

Jako první byl v říjnu 2014 dokončen obytný soubor Bosco Verticale (Vertikální les) v milánské čtvrti Porta Nuova. Architektonické studio Stefano Boeri stojí i za projektem takzvaného lesního města, které má být dokončeno poblíž jihočínského města Liou-čou.

Fotky: Podívejte se, jak bude vypadat unikátní mrakodrap v australském Melbourne

autor: Bydlení | 26. 8. 2018 9:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama