V Praze postaví nejvyšší dřevostavbu v Česku. Měří 12 metrů

V Praze postaví nejvyšší dřevostavbu v Česku. Měří 12 metrů
Hlavní nosnou konstrukci čtyřpodlažní budovy, dosud nejvyšší, která byla v Česku postavena, tvoří dřevěný skelet a masivní dřevěné panely (CLT) z lepeného dřeva.
Díky benefitům, jako jsou rychlost výstavby, "suchý" proces a nízká ekologická stopa, je o dřevostavby stále větší zájem. (Dům v Jizerských horách vznikl podle návrhu architekta Pavla Horáka.)
Touto technologií vznikají nejen rodinné domy, ale i mateřské školky či firemní sídla.
Zatímco v Česku je výška dřevostavby zákonem omezena na 12 metrů (počítáno od prvního podlaží po podlahu posledního podlaží), ve světe míří výš. (ateliér v Klánovicích od architekta Pavla Horáka)
Foto: archiv Salonu dřevostaveb
Petra Jansová Petra Jansová
1. 2. 2017 15:20
V Praze bude k vidění nejvyšší dřevostavba, která byla dosud v Česku postavena. Hlavní nosnou konstrukci čtyřpodlažní budovy, která spolu s dalšími objekty bude představena v rámci veletrhu Salon dřevostaveb, tvoří dřevěný skelet a masivní dřevěné panely (CLT) z lepeného dřeva.

Dřevostavby jsou mezi lidmi stále oblíbenější. Jejich hlavní výhodou je rychlost výstavby, "suchý" proces a nízká ekologická stopa.

Ze dřeva se staví nejenom rodinné domy, ale i veřejné stavby – školky, školy nebo sídla firem. A zatímco v Česku je výška dřevostavby zákonem omezena na 12 metrů (počítáno od prvního podlaží po podlahu posledního podlaží), ve světe míří výš.

"V poslední době téma vícepodlažních dřevostaveb čím dál silněji rezonuje
obzvláště v zahraničí. Chceme tedy na tento trend navázat a představit zajímavé projekty ze zahraničí zde v Česku. Rozhodli jsme se proto uspořádat mezinárodní konferenci Grow UP! na toto téma," vysvětluje architekt a zakladatel přehlídky Salon dřevostaveb Pavel Horák.

Akce přivítá i řadu zahraničních hostů. Firemní sídlo společnosti Egger, které získalo získala za rok 2016 ocenění v rámci American Architekture Prize, přestaví architekt Bruno Mosera z Architekturwerkstatt.

Ze Slovenska přijede Marcel Dzurilla z ateliéru RAUM3, který bude prezentovat přístavbu základní školy v Bratislavě, která vznikla za rekordních 70 dní.

 

Právě se děje

Další zprávy