Domek jako z pohádky. Původní španělská roubenka se rozšířila o moderní přístavbu

Domek jako z pohádky. Původní španělská roubenka se rozšířila o moderní přístavbu
Dům ze 70. let stojí v městečku Cercedilla, v horském pásmu Sierra de Guadarrama, které leží asi 60 kilometrů od Madridu.
Každé léto se tam nastěhuje rodina se čtyřmi dcerami a stráví zde několik měsíců. Dům jim ale začal být malý, a tak rodiče oslovili architekty, aby vymysleli způsob, jak domek rozšířit.
Architekti Lys Villalba a Enrique Espinosa spojili síly a navrhli pro rodinu moderní přístavek, který interiér oživil a zmodernizoval.
Původní hala s kuchyní a jídelnou se rozšířila o žlutou přístavbu a velkoformátová okna, která se dají otevřít a tím opticky rozšíří prostor.
Foto: José Hevia
16. 9. 2019 7:02
Rodina farmářů ve španělských horách si přála rozšířit svůj letní domek. Po narození čtvrtého dítěte už jí chaloupka velikostně nestačila, potřebovala další pokoj a větší jídelnu. Architekti ze studia Lys Villalba a Enrique Espinosa spojili síly a vytvořili moderní přístavbu, která dům oživila barvami a novými materiály. Podívejte se, jak to vypadá uvnitř.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy