Domek jako z pohádky. Původní španělská roubenka se rozšířila o moderní přístavbu

Domek jako z pohádky. Původní španělská roubenka se rozšířila o moderní přístavbu
Dům ze 70. let stojí v městečku Cercedilla, v horském pásmu Sierra de Guadarrama, které leží asi 60 kilometrů od Madridu.
Každé léto se tam nastěhuje rodina se čtyřmi dcerami a stráví zde několik měsíců. Dům jim ale začal být malý, a tak rodiče oslovili architekty, aby vymysleli způsob, jak domek rozšířit.
Architekti Lys Villalba a Enrique Espinosa spojili síly a navrhli pro rodinu moderní přístavek, který interiér oživil a zmodernizoval.
Původní hala s kuchyní a jídelnou se rozšířila o žlutou přístavbu a velkoformátová okna, která se dají otevřít a tím opticky rozšíří prostor.
Foto: José Hevia
16. 9. 2019 7:02
Rodina farmářů ve španělských horách si přála rozšířit svůj letní domek. Po narození čtvrtého dítěte už jí chaloupka velikostně nestačila, potřebovala další pokoj a větší jídelnu. Architekti ze studia Lys Villalba a Enrique Espinosa spojili síly a vytvořili moderní přístavbu, která dům oživila barvami a novými materiály. Podívejte se, jak to vypadá uvnitř.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Hejtman Půta úplatky nebral, liberecký soud ho zprostil obžaloby

Krajský soud v Liberci zprostil obžaloby libereckého hejtmana Martina Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Obžaloba ho vinila z toho, že přijal úplatek a zneužil pravomoc veřejného činitele. Státní zástupce pro něj navrhoval pět let vězení. Půta od počátku tvrdil, že je nevinný. Předseda senátu nyní čte odůvodnění rozsudku, což potrvá zřejmě několik hodin.

Půta byl obžalován v korupční kauze spolu s dalšími 11 lidmi a čtyřmi firmami, soud je osvobodil všechny. Kauza se týká dvou libereckých projektů obecně prospěšné společnosti Geotermální energie pro občany (GEPO) téměř za 100 milionů korun, na něž chtěla čerpat evropské dotace přes ROP Severovýchod. Ani na jeden vyplacené nebyly. Podle spisu přijal Půta úplatek v souvislosti s opravou libereckého kostela sv. Máří Magdalény za 65 milionů korun s přislíbenou dotací zhruba 55 milionů. Úplatek pro Půtu měl podle obžaloby činit 830 000 korun s tím, že 530 000 Kč mu bylo vyplaceno.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy