Domek jako z pohádky. Původní španělská roubenka se rozšířila o moderní přístavbu

Domek jako z pohádky. Původní španělská roubenka se rozšířila o moderní přístavbu
Dům ze 70. let stojí v městečku Cercedilla, v horském pásmu Sierra de Guadarrama, které leží asi 60 kilometrů od Madridu.
Každé léto se tam nastěhuje rodina se čtyřmi dcerami a stráví zde několik měsíců. Dům jim ale začal být malý, a tak rodiče oslovili architekty, aby vymysleli způsob, jak domek rozšířit.
Architekti Lys Villalba a Enrique Espinosa spojili síly a navrhli pro rodinu moderní přístavek, který interiér oživil a zmodernizoval.
Původní hala s kuchyní a jídelnou se rozšířila o žlutou přístavbu a velkoformátová okna, která se dají otevřít a tím opticky rozšíří prostor.
Foto: José Hevia
16. 9. 2019 7:02
Rodina farmářů ve španělských horách si přála rozšířit svůj letní domek. Po narození čtvrtého dítěte už jí chaloupka velikostně nestačila, potřebovala další pokoj a větší jídelnu. Architekti ze studia Lys Villalba a Enrique Espinosa spojili síly a vytvořili moderní přístavbu, která dům oživila barvami a novými materiály. Podívejte se, jak to vypadá uvnitř.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy