Bydlete uprostřed lesů. Firma nabízí lidem z města unikátní chatky v přírodě

Slow Cabin v Belgii.
Slow Cabins
Slow Cabins
Slow Cabins
Slow Cabins
Foto: Slow Cabins by Jonas Verhulst
Magazín Magazín
Aktualizováno 14. 4. 2019 19:35
Díky belgické společnosti si mohou lidé toužící po klidu pronajmout chatku na tajném místě v lese daleko od moderní civilizace. Dřevostavba je energeticky soběstačná, napojena na filtrovanou dešťovou vodu. Lidé se k ní dostanou pouze pomocí GPS souřadnic. Firma hodlá expandovat do dalších evropských zemí včetně České republiky.

Startup Slow Cabins přišel s originálním nápadem na ubytování uprostřed lesů. Na různých, předem utajovaných místech v Belgii rozmístil několik dřevěných a energeticky soběstačných stavení se stylovými interiéry.

Lidé, kteří si pobyt objednají, dostanou při rezervaci pouze GPS souřadnice a na místo se musí dopravit sami. Že by tajné lokace chatek někdo prozradil, se zakladatelé nebojí, chatky se totiž dají velmi snadno přemístit jinam.

Chatky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, zejména dřeva, a jsou zcela soběstačné, napojené na autonomní generátor. Při příjezdu mají hosté nabitou baterii a plnou nádrž filtrované dešťové vody. To vystačí návštěvníkům na několik dní i v případě chladnějšího počasí. Místo je vybaveno také kamny na dřevo.

"Dokonce i interiér je vyzdoben dřevěnými dekoracemi z odpadu, osvětlení je taktéž ze zbytkových materiálů," uvádí společnost.

Zatímco k pití je určena pramenitá voda, na sprchování, umývání nádobí a vaření je čerpána filtrovaná dešťová voda. Během pobytu lze sledovat spotřebu a dopad na životní prostředí pomocí malého displeje.

Zakladatelé konceptu se nechali slyšet, že chatky umožňují návštěvníkům nerušeně relaxovat a ocenit pomalý rytmus přírody. Hosté si mohou přiobjednat také košík zdravých potravin k snídani či večeři. A v chatce najdou tipy, kam v okolí vyrazit a jaká místa neminout.

Slow Cabins v současné době poskytuje několik různě velkých modelů. Model s názvem Čas pro dva (Time for Two) je velký 34 metrů čtverečních, Čas pro rodinu je pak o pět metrů čtverečních větší. Cena začíná na 175 eurech za noc (zhruba 4 500 korun). Společnost myslí také na firmy a pronajímá i mobilní chatku s názvem Čas na soustředění, určenou pro firemní akce.

Všechny chatky se dají pronajmout na kratší i delší čas nebo koupit jako investice. Slow Cabin představila koncept loni v září v Belgii a jeden ze zakladatelů Xavier Leclair prozradil, že firma hodlá expandovat do dalších evropských zemí včetně České republiky. Lidé tak mohou psát tipy, kam by mohli stylové chatky umístit.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Projevy budou trvat maximálně čtyři dny, plánuje si úvod impeachmentu proti Trumpovi Senát

Úvodní projevy obžaloby a obhajoby v procesu impeachmentu proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi by měly trvat 24 hodin na každé straně sporu. V předloze organizační rezoluce, která unikla do amerických médií, to navrhuje šéf republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell.

Projevy by přitom měly být rozloženy maximálně do čtyř dnů. O návrhu McConnellovy organizační rezoluce by se podle agentury Reuters mohlo hlasovat ještě v úterý. Demokraté ji kritizují.

Po čtyřech dnech úvodních řečí by podle návrhu měli senátoři dostat až 16 hodin na dotazy na zástupce obžaloby i obhajoby. Následovat má čtyřhodinová debata. O tom, zda budou pozváni svědci a zda budou moci být předloženy nové důkazy, by se podle McConnellova návrhu mělo rozhodnout až po otázkách senátorů a debatě, tedy pravděpodobně až příští týden. Demokraté požadovali, aby se o svědcích rozhodlo co nejdříve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy