Bydlete uprostřed lesů. Firma nabízí lidem z města unikátní chatky v přírodě

Slow Cabin v Belgii.
Slow Cabins
Slow Cabins
Slow Cabins
Slow Cabins
Foto: Slow Cabins by Jonas Verhulst
Magazín Magazín
Aktualizováno 14. 4. 2019 19:35
Díky belgické společnosti si mohou lidé toužící po klidu pronajmout chatku na tajném místě v lese daleko od moderní civilizace. Dřevostavba je energeticky soběstačná, napojena na filtrovanou dešťovou vodu. Lidé se k ní dostanou pouze pomocí GPS souřadnic. Firma hodlá expandovat do dalších evropských zemí včetně České republiky.

Startup Slow Cabins přišel s originálním nápadem na ubytování uprostřed lesů. Na různých, předem utajovaných místech v Belgii rozmístil několik dřevěných a energeticky soběstačných stavení se stylovými interiéry.

Lidé, kteří si pobyt objednají, dostanou při rezervaci pouze GPS souřadnice a na místo se musí dopravit sami. Že by tajné lokace chatek někdo prozradil, se zakladatelé nebojí, chatky se totiž dají velmi snadno přemístit jinam.

Chatky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, zejména dřeva, a jsou zcela soběstačné, napojené na autonomní generátor. Při příjezdu mají hosté nabitou baterii a plnou nádrž filtrované dešťové vody. To vystačí návštěvníkům na několik dní i v případě chladnějšího počasí. Místo je vybaveno také kamny na dřevo.

"Dokonce i interiér je vyzdoben dřevěnými dekoracemi z odpadu, osvětlení je taktéž ze zbytkových materiálů," uvádí společnost.

Zatímco k pití je určena pramenitá voda, na sprchování, umývání nádobí a vaření je čerpána filtrovaná dešťová voda. Během pobytu lze sledovat spotřebu a dopad na životní prostředí pomocí malého displeje.

Zakladatelé konceptu se nechali slyšet, že chatky umožňují návštěvníkům nerušeně relaxovat a ocenit pomalý rytmus přírody. Hosté si mohou přiobjednat také košík zdravých potravin k snídani či večeři. A v chatce najdou tipy, kam v okolí vyrazit a jaká místa neminout.

Slow Cabins v současné době poskytuje několik různě velkých modelů. Model s názvem Čas pro dva (Time for Two) je velký 34 metrů čtverečních, Čas pro rodinu je pak o pět metrů čtverečních větší. Cena začíná na 175 eurech za noc (zhruba 4 500 korun). Společnost myslí také na firmy a pronajímá i mobilní chatku s názvem Čas na soustředění, určenou pro firemní akce.

Všechny chatky se dají pronajmout na kratší i delší čas nebo koupit jako investice. Slow Cabin představila koncept loni v září v Belgii a jeden ze zakladatelů Xavier Leclair prozradil, že firma hodlá expandovat do dalších evropských zemí včetně České republiky. Lidé tak mohou psát tipy, kam by mohli stylové chatky umístit.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy