Kaple, zastávka lanovky i smuteční síň. Tyto stavby bojují o titul Česká cena za architekturu

Kaple, zastávka lanovky i smuteční síň. Tyto stavby bojují o titul Česká cena za architekturu
Stejně jako loni jsou nejčastějším tématem letošních nominací rodinné domy a vily. Do užší nominace se jich dostalo celkem třináct. Jedním z nich je Dům se stodolou na Vysočině (Machar & Teichman).
Dále moderní rekreační dům Engel House v Karlovarském kraji od CMC Architekti.
Nebo rodinný dům ve Neveklově, který navrhla kancelář Atelier Kunc architects.
Do užšího výběru se dostala i dvě sportoviště. Jednak hala v Dolních Břežanech (Sporadical).
Foto: Jakub Plíhal
Bydlení
1. 6. 2018 14:49
Do užšího výběru odborné poroty letošního třetího ročníku České ceny za architekturu se dostalo třiatřicet projektů. Stejně jako loni jsou nejčastějším tématem nominací jednoznačně rodinné domy a nejméně jsou zastoupeny projekty, které se zaměřují na veřejný prostor. Nejvíce nominací putuje do Prahy, dále pak Středočeského a Jihomoravského kraje. Výběr pětadvaceti nominovaných realizací ze všech oblastí Česka si můžete prohlédnout v galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy