Nejdražší dům světa je na prodej. Bývalé sídlo belgického krále je k mání za 9 miliard Kč

Magazín Magazín
14. 6. 2018 6:34
Sídlo, v němž kdysi žil belgický král Leopold II., je na prodej. Současný majitel za něj požaduje 350 milionů eur, v přepočtu zhruba devět miliard korun. Pokud částku za svoji nemovitost skutečně dostane, stane se Villa Les Cèdres nejdražším domem na světě.
Les Cèdres
Les Cèdres | Foto: Profimedia.cz

Villa Les Cédres byla postavena v roce 1830 a stojí na pozemku o rozloze pětatřiceti akrů v jedné z nejdražších lokalit francouzské Riviéry - na poloostrově Saint-Jean-Cap-Ferrat.

Současný majitel, italský průmyslník Davide Campari, nemovitost prodává za 350 milionů eur (v přepočtu zhruba devět miliard korun). Požadovaná částka překonává cenu dosud nejdražšího domu prodaného loni v Los Angeles.

Rezidence, v níž kdysi pobýval belgický král Leopold II., má rozlohu 18 tisíc metrů čtverečních. Kromě 14 pokojů zdobených kazetovými stropy a dokonale řemeslně propracovanými lustry se uvnitř nachází i bohatě vybavená knihovna. 

Ta podle agentury Bloomberg obsahuje tři tisíce výtisků, včetně velmi vzácného Botanického kodexu vydaného v roce 1670 v hodnotě sta tisíců eur. Jednotlivé výtisky, stejně jako ručně tkané koberce nebo portréty ve zlatých rámech, jsou volně prodejné. Hlavní objekt má k dispozici i taneční sál nebo stáj pro koně.

Vila s původními interiéry ve stylu art deco je obklopena jednou z nejkrásnějších zahrad se vzrostlými palmami, cedry, tři sta let starými olivovníky a 15 tisíci druhy rostlin nebo padesátimetrovým bazénem vyhloubeným ve skalách. Přední vchod zdobí vzácná bronzová socha bohyně Athény v mramorové tunice. 

Jedním z prvních majitelů vily se v roce 1850 stal starosta obce Villefranche-sur-Mer, který zde založil zahradu olivovníků. O největší rozšíření pozemků se postaral belgický král Leopold II. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy