Interiér roku 2016: Dochované detaily se staly součástí moderního interiéru.

Interiér roku 2016: Dochované detaily se staly součástí moderního interiéru.
Ten měli architekti pozměnit ve vzdušný a otevřený prostor. Došlo proto k drobným dispozičním úpravám, posunutí otvorů a vytvoření nosné linie mezi kuchyní a obývacím pokojem.
Kuchyňský kout je tvořen vestavěnou linkou a pohyblivým pracovním ostrůvkem, který z jedné strany poskytuje i úložné prostory.
Přímo z kuchyně se vchází do koupelny, ta je s ní vizuálně spojena podlahou a obklady.
Dominantními prvky koupelny jsou černá mramorová umyvadlová deska a kulaté zrcadlo.
Foto: Juraj Starovecký
3. 10. 2017 10:34
Projekt rekonstrukce bytu v Bratislavě soutěžil v soutěži Interiér roku 2016, kterou pořádá Institut bytového designu a v níž je Aktuálně.cz mediálním partnerem.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy