reklama
 
 

Souhra nového a starého. Jak detaily z 50. let ladí s moderními trendy?

5. 11. 2017 9:00
Majitelé prostorného bytu v domě z 50. let toužili po vzdušném a otevřeném prostoru. Architektům se díky drobným dispozičním úpravám podařilo jejich přání splnit. Dochované vstupní dveře, okna, parkety i radiátory se navíc staly zajímavým detailem moderního interiéru.

Rekonstrukce bytu v zachovaném domě z 50. let přinesla do starobylého interiéru moderní nádech. Architekti Soňa Králiková, Jana Tartaľová a Michal Tartaľ původní vstupní dveře, parkety, okna i radiátory zachovali a sladili je s moderními trendy.

Projekt

Soutěž: Interiér roku 2016
Kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce 
Autor: Ing. arch. Soňa Králiková, Ing. arch. Jana Tartaľová, Ing. arch. Michal Tartaľ

Původní dispozice prošla drobnými úpravami, a to posunutím otvorů a vytvořením nové nosné linie mezi kuchyní a obývací pokojem.  

Kuchyni tvoří vestavěná linka a pohyblivý pracovní ostrůvek - ten směrem do jídelního koutu poskytuje i úložný prostor. Linka je oproti tomu z velké části uzavřená a provedená převážně v bílé barvě. Zpestření pak tvoří otevřená police z překližky a autorkou vytvořené obklady. 

Majitelé si byt zařídili i zrekonstruovaným nábytkem. Kompletní renovací tak prošly jídelní židle z dubové dýhy a chromové podnože. 

Kuchyně je s koupelnou, která je hned vedle, vizuálně propojená obklady a podlahou. Zatímco druhá část bytu je opticky propojena původní parketovou podlahou a nábytkem z překližky. 

Soutěž interiér roku 2017

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2017. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 28. 2. 2018

Vyhlášení výsledků: 10. 4. 2018

autor: Bydlení | 5. 11. 2017 9:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama