Souhra nového a starého. Jak detaily z 50. let ladí s moderními trendy?

Interiér roku 2016: Dochované detaily se staly součástí moderního interiéru.
Ten měli architekti pozměnit ve vzdušný a otevřený prostor. Došlo proto k drobným dispozičním úpravám, posunutí otvorů a vytvoření nosné linie mezi kuchyní a obývacím pokojem.
Kuchyňský kout je tvořen vestavěnou linkou a pohyblivým pracovním ostrůvkem, který z jedné strany poskytuje i úložné prostory.
Přímo z kuchyně se vchází do koupelny, ta je s ní vizuálně spojena podlahou a obklady.
Dominantními prvky koupelny jsou černá mramorová umyvadlová deska a kulaté zrcadlo.
Foto: Juraj Starovecký
Bydlení
5. 11. 2017 9:00
Majitelé prostorného bytu v domě z 50. let toužili po vzdušném a otevřeném prostoru. Architektům se díky drobným dispozičním úpravám podařilo jejich přání splnit. Dochované vstupní dveře, okna, parkety i radiátory se navíc staly zajímavým detailem moderního interiéru.

Rekonstrukce bytu v zachovaném domě z 50. let přinesla do starobylého interiéru moderní nádech. Architekti Soňa Králiková, Jana Tartaľová a Michal Tartaľ původní vstupní dveře, parkety, okna i radiátory zachovali a sladili je s moderními trendy.

Projekt

Soutěž: Interiér roku 2016
Kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce 
Autor: Ing. arch. Soňa Králiková, Ing. arch. Jana Tartaľová, Ing. arch. Michal Tartaľ

Původní dispozice prošla drobnými úpravami, a to posunutím otvorů a vytvořením nové nosné linie mezi kuchyní a obývací pokojem.  

Kuchyni tvoří vestavěná linka a pohyblivý pracovní ostrůvek - ten směrem do jídelního koutu poskytuje i úložný prostor. Linka je oproti tomu z velké části uzavřená a provedená převážně v bílé barvě. Zpestření pak tvoří otevřená police z překližky a autorkou vytvořené obklady. 

Majitelé si byt zařídili i zrekonstruovaným nábytkem. Kompletní renovací tak prošly jídelní židle z dubové dýhy a chromové podnože. 

Kuchyně je s koupelnou, která je hned vedle, vizuálně propojená obklady a podlahou. Zatímco druhá část bytu je opticky propojena původní parketovou podlahou a nábytkem z překližky. 

Soutěž interiér roku 2017

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2017. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 28. 2. 2018

Vyhlášení výsledků: 10. 4. 2018

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Dubovská dojela v Killingtonu osmnáctá, Shiffrinová vyrovnala Stenmarka

Lyžařka Martina Dubovská skončila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu osmnáctá. I pátý slalom v historii v americkém středisku ovládla domácí Mikaela Shiffrinová a v nejtočivější disciplíně vyrovnala 46. triumfem Švéda Ingemara Stenmarka.

Shiffrinová byla po prvním kole druhá, ale zajela dobře druhé, zatímco její největší soupeřka Petra Vlhová chybovala. Slovenská obhájkyně velkého křišťálového glóbu, která minulý týden dvakrát kralovala v Levi, tak skončila druhá. Třetí místo obsadila Švýcarka Wendy Holdenerová.

Dubovská jela mezi elitou po devadesáté. V prvním kole ztratila na Vlhovou více než dvě sekundy a byla šestnáctá. Do druhé jízdy se pustila razantněji, pozici ale neudržela a propadla se o dvě pozice. Nenavázala tak na životní šesté místo z minulého týdne ve Finsku.

V Killingtonu se dosud konaly čtyři slalomy a všechny vyhrála Shiffrinová. Před týdnem Američanka v obou závodech ve Finsku brala za Vlhovou vždy stříbro a na druhé místo to po prvním kole vypadalo i letos. Po druhé jízdě si ale tentokrát pozice vyměnily.

Pro Američanku je Killington prakticky domácím svahem a před rozhovorem dojatá emocemi plakala a chvilku trvalo, než dokázala mluvit. "Jsem šťastná, jak jsem jela druhé kolo. Neudělala jsem tak velkou chybu jako Petra. Bojovala jsem. Hodně to pro mě znamená," řekla Shiffrinová, která ve Světovém poháru celkově oslavila 71. vítězství.

Na rozdíl do Dubovské se nedostala do bodované třicítky Gabriela Capová. Z 63 slalomářek obsadila v 1. kole 51. místo s mankem více než pěti sekund na nejlepší.

Další slalom SP je na pořadu až za měsíc 29. prosince v rakouském Lienzu. Příští týden se rozjedou v kanadském Lake Louise rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy