Zdařilá rekonstrukce bytu: Promyšlenou změnou dispozice vznikl otevřený a slunný prostor

Foto: Zdeněk Buchlák
pej
3. 2. 2018 9:05
Takový vnitřní prostor by z venkovního pohledu na bytový dům ze 60. let minulého století čekal asi málokdo. Za zateplenou fasádou s plastovými okny se nenachází obyčejný byt. Jeho přednost, velkorysou podlahovou plochu, se díky rekonstrukci podařilo vyzdvihnout. Změnou dispozice se rozšířil vstupní prostor, obývací pokoj s jídelnou a kuchyní se nyní rozprostírá přes celou šířku bytu a je z něj přístup na oba balkony.

Architekti Martin Machů a Veronika Holešovská z ateliéru ti architekti pracovali s volným zadáním a pevně stanoveným rozpočtem. Ten sice, jak říkají, o něco málo překročili, ale až po schválení od klientů.

"Mohli jsme dělat, co jsme chtěli, pokud jsme se vešli do rozpočtu. Klienti nechali řadu věcí na našem vlastním uvážení. Průběh návrhu i realizaci jsme si tak díky vstřícnosti užívali," popisují spolupráci.

V bytě velkém 110 metrů čtverečních došlo k radikálním stavebním a dispozičním úpravám, z 5+kk vzniklo nově vzdušnější 4+kk. Zrušila se příčka u vchodu a bouralo se téměř celé jádro. Byt dosud uzavřený příčkami se otevřel a zpřehlednil.

"Nejkomplikovanější bylo předělení rozvodů tepla. Jsou tam vyhřívané stropy a trubky do stropu vedly po probourání příček mezi kuchyní a obývacím pokojem středem místnosti," přibližují architekti postup stavebních prací.

Zajímavým detailem je i květinová stěna, která byla splněným přání majitelky. "My jsme k tomu chtěli přistoupit více koncepčně - udělat zelenou stěnu. Nastříkali jsme tedy nabílo kari síť a na ni zavěsili květináče. Bylo to poměrně levné a nápadité řešení - tento přístup ostatně prochází celým projektem," uzavírají architekti.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy