reklama
 
 

Betonářská ocel, modré zdivo a pohledový beton. Architektky chtěly vrátit bytu původní charakter

11. 3. 2018 7:30
Klára Valová a Eva Mohylová z pražského studia SMLXL po dvou letech dokončily interiér bytu v prvorepublikovém činžovním domě na Letné v Praze. Sáhly i do jeho dispozic a snažily se mu rovněž navrátit původní charakter.

"Byt byl od developera předán ve stavu shell and core (v základní podobě bez finálních úprav interiéru - pozn. red.), což je ideální stav pro návrh i samotnou realizaci. Přesto jsme se nevyhnuli stavebním úpravám vyplývajícím z nově navržené dispozice - rozvody elektroinstalací, úpravy a změny pozic stavebních otvorů, rozvody vody a odpadů, nový sádrokartonový strop," přibližují architektky Klára Valová a Eva Mohylová z pražského studia SMXL.

Bytu rovněž chtěly částečně navrátit původní charakter, který byl daný už jen špaletovými okny. Tomu přizpůsobily výběr dveří, které oproti původnímu návrhu zvýšily, nebo výběrem podlahy. Ta je v obytných místnostech dřevěná.

"Parkety, které jsme zvolily v atypicky větším rozměru, jsou skládány ve francouzském stylu. Záměrem bylo tyto původní prvky kombinovat s industriálními a barevnými detaily," popisují autorky.

Jednotícím interiérovým prvkem je modrá barva, která je použita například v malbě na cihlové stěně v obývacím pokoji nebo na dveřích do soukromé koupelny v ložnici. Jednotné jsou i industriální detaily v kovu. Ty jsou využity v různých podobách jako posuvné dveře oddělující vstup od obytného prostoru nebo knihovna z roxorových (betonářská ocel - pozn. red.) prutů.

autor: Bydlení | 11. 3. 2018 7:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama