Betonářská ocel, modré zdivo a pohledový beton. Architektky chtěly vrátit bytu původní charakter

Betonářská ocel, modré zdivo a pohledový beton. Architektky chtěly vrátit bytu původní charakter
Dispozice bytu byly upraveny a architektky se tak nevyhnuly drobným stavebním úpravám. Došlo na rozvody elektroinstalací, úpravy a změny pozic stavebních otvorů, rozvody vody a odpadů a vznikl nový sádrokartonový strop.
Jednotná linka bytu je v modré barvě, která je použita například v malbě na cihlové stěně v obývacím pokoji i na sedací soupravě.
Nebo také na dveřích do soukromé koupelny v ložnici.
Industriální detaily v kovu jsou využity v různých podobách: jako posuvné dveře oddělující vstup od obytného prostoru...
Foto: BoysPlayNice
Bydlení
11. 3. 2018 7:30
Klára Valová a Eva Mohylová z pražského studia SMLXL po dvou letech dokončily interiér bytu v prvorepublikovém činžovním domě na Letné v Praze. Sáhly i do jeho dispozic a snažily se mu rovněž navrátit původní charakter.

"Byt byl od developera předán ve stavu shell and core (v základní podobě bez finálních úprav interiéru - pozn. red.), což je ideální stav pro návrh i samotnou realizaci. Přesto jsme se nevyhnuli stavebním úpravám vyplývajícím z nově navržené dispozice - rozvody elektroinstalací, úpravy a změny pozic stavebních otvorů, rozvody vody a odpadů, nový sádrokartonový strop," přibližují architektky Klára Valová a Eva Mohylová z pražského studia SMXL.

Bytu rovněž chtěly částečně navrátit původní charakter, který byl daný už jen špaletovými okny. Tomu přizpůsobily výběr dveří, které oproti původnímu návrhu zvýšily, nebo výběrem podlahy. Ta je v obytných místnostech dřevěná.

"Parkety, které jsme zvolily v atypicky větším rozměru, jsou skládány ve francouzském stylu. Záměrem bylo tyto původní prvky kombinovat s industriálními a barevnými detaily," popisují autorky.

Jednotícím interiérovým prvkem je modrá barva, která je použita například v malbě na cihlové stěně v obývacím pokoji nebo na dveřích do soukromé koupelny v ložnici. Jednotné jsou i industriální detaily v kovu. Ty jsou využity v různých podobách jako posuvné dveře oddělující vstup od obytného prostoru nebo knihovna z roxorových (betonářská ocel - pozn. red.) prutů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.

Zdroj: ČTK
Další zprávy