Britská společnost vyvinula domek, který se postaví za osm minut. Stačí stisknout tlačítko

Britská společnost vyvinula domek, který se postaví za osm minut. Stačí stisknout tlačítko
Britská společnost Ten Fold Engineering vyvíjí modulární domek, který lze postavit na místě určení bez základů a dalších stavebních prací.
Modul je k obývání připraven během osmi minut, a to pouhým stisknutým ovládacího tlačítka. Stejně jednoduše, tedy pouhým stiskem, lze příbytek opět složit.
Jak společnost založená ve Velké Británii deklaruje na svých webových stránkách, je základní modul těžký tak, aby se dal přepravit pomocí kamionu. Na jeho upevnění je potřeba pouze elektrický vrták.
Základní modul má kolem 64 metrů čtverečních a má libovolné využití. Může se stát polní nemocnicí, kanceláří nebo přístřeškem v kempu.
Foto: Profimedia.cz
Bydlení
20. 7. 2017 15:54
Britská společnost Ten Fold Engineering nabízí alternativu bydlení. Modul, který vyvinula, lze obývat za osm minut od umístění. Stačí k tomu jedno tlačítko. Stejně jednoduše, tedy pouhým stiskem, lze příbytek opět složit. Modul má zhruba 64 metrů čtverečních a lze jej využít jako polní nemocnici nebo kancelář. Vyjde na necelé tři milióny korun.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy