Ze starého pivovaru ve Znojmě vznikl vinný bar. Má 120 vín a krásný výhled na město

Ze starého pivovaru ve Znojmě vznikl vinný bar. Má 120 vín a krásný výhled na město
Z pivovaru je krásný výhled na rotundu svaté Kateřiny z 11. století a centrum města.
V jednom velkém, otevřeném prostoru tedy vznikla místa, kde se lidé mohou schovat a nerušeně bavit.
Tmavá, převážně dřevěná konstrukce vytvořila v prostoru zákoutí a místnosti, které se lidem otevírají až po zdolání určité části schodiště.
Bývalý pivovar Hostan stojí na kopci v centru města. Většina areálu pochází z 19. století, část ve tvaru bílé krychle město dostavělo v 70. letech.
Foto: Chybík + Krištof
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
10. 12. 2019 13:02
Na dohled od rotundy svaté Kateřiny v historické části Znojma je nový vinný bar. Vznikl v prostoru pivovaru z 19. století, má několik pater a samoobslužné stroje. Za návrhem takzvané Enotéky stojí architektonické studio Chybík + Krištof, které stojí také za budovou Vinařství Lahofer mezi vinohrady moravské obce Dobšice. Podívejte se, jak elegantně se teď pije ve Znojmě.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy