Zapadající slunce nad údolím Bečvy. V Beskydech vznikl nový vyhlídkový okruh pro pěší

Zapadající slunce nad údolím Bečvy. V Beskydech vznikl nový vyhlídkový okruh pro pěší
V dramatickém terénu vznikly tři pěší cesty, které ústí na vrcholu kopce s malými rozhlednami.
Na vybudování zastřešených vyhlídek a úpravu kopce získala Horní Bečva milion a osm set tisíc korun z programu ministerstva pro místní rozvoj, což pokrylo polovinu všech nákladů. Zbytek obec doplatila z vlastního rozpočtu.
"Malá vyhlídka je odpočinkovým mezibodem při výstupu prudkým svahem a zároveň návštěvníkům zpřístupňuje přímý pohled na stěnu lomu," říká Baroš.
Vyhlídka se nachází v chráněné krajinné oblasti Beskydy ve východní části obce Horní Bečva se stejnojmennou vodní nádrží.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 1. 2022 6:00
Na bukovecké pískovce i malebné výhledy do údolí řeky Bečvy láká nová vyhlídková trasa v chráněné krajinné oblasti Beskydy. U bývalého kamenolomu vznikly tři pěší cesty, které vedou na vrchol kopce s malými rozhlednami. Po cestě si člověk může dát pauzu na lavičce a kochat se nově vysázenými stromy, které, až vyrostou, budou působit jako arboretum.

Autorem vyhlídkového okruhu je studio Henkai architekti. "Zadáním bylo zpřístupnit vrchol kopce pro pěší. Navrhli jsme síť nových pěších tras, které přirozeně pracují se stávajícím terénem. A dále jsme se snažili jemně rozvinout a doplnit stávající kvality místa, jako jsou skalní vrcholové partie, lom, různorodý lesní porost a výhledy," tvrdí architekt Daniel Baroš, který ke spolupráci přizval také studio Zahrada Park Krajina.

Podívejte se, jak vypadá moderní vyhlídková trasa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 4 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy