Tak bydlí Češi i Slováci. Interiér roku vybere nejhezčí proměny bytů, domů i staveb

Tak bydlí Češi i Slováci. Interiér roku vybere nejhezčí proměny bytů, domů i staveb
Absolutní vítěz minulého ročníku soutěže Interiér roku je dům Johana Ungera ve Znojmě. Autory rekonstrukce jsou Barbora Hora a Jan Hora.
Architekti se pustili do náročné rekonstrukce starého domu, zachovali většinu původních prvků, jako jsou okna, dveře a cementové dlažby.
A takhle vyřešili kuchyň.
Absolutní vítěz roku 2017 je "dům srdce". Autorkou novostavby je Daniela Polubědovová.
Foto: ORA
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
30. 10. 2019 16:11
Jak bydlí Češi a Slováci, ukáže další ročník soutěže Interiér roku. Architekti a designéři do ní mohou až do konce února přihlašovat autorské proměny bytů, domů i veřejných prostorů. Server Aktuálně.cz následně představí ty nejzajímavější proměny, které porota nominuje do užšího výběru soutěže. V uplynulých letech bodovala například rekonstrukce městského domu, kavárna i loftový byt. Podívejte se.

Soutěž Interiér roku vznikla před pěti lety. Její zakladatel Petr Tschakert chtěl veřejnosti ukázat, co dokážou vykouzlit šikovní architekti a bytoví designéři. 

Architekti a designéři mohou své projekty přihlašovat do 20. února příštího roku. Mezinárodní porota, které předsedá prorektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové Jiří Pelcl, z nich následně vybere nejpovedenější proměny a vyhlásí finalisty soutěže.

Porota je záměrně složená tak, aby v ní kromě architektů a interiérových designérů zasedali také osobnosti z různých oblastí vizuální kultury. Členkou je například režisérka a producentka Hana Třeštíková anebo malíř David Saudek.

Mediálním partnerem Interiéru roku je Aktuálně.cz, které postupně představí všechny nominované proměny. Vítězové budou vyhlášeni 31. března 2020 v pražském Centru současného umění Dox. 

Česko má hrůzu z moderní architektury, každý se bojí udělat rozhodnutí, říká Jiřičná

Když je tu něco, co vypadá trošku jinak, tak člověku narostou rohy a všichni se od něj distancují, tvrdí architektka Eva Jiřičná. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy