Z tmavého interiéru vznikl světlý a moderní byt. Stačilo vybourat pár příček

Z tmavého interiéru vznikl světlý a moderní byt. Stačilo vybourat pár příček
Čtyřčlenná rodina oslovila architektonické studio OOOOX, aby jí pomohlo s přestavbou starého bytu. Nelíbilo se jí, že interiér působí příliš stísněně, chtěla změnit dispozici i nábytek v celém bytě. Obývací pokoj je kuchyní rozdělený do dvou částí. "Tu první tvoří posezení s výhledem na terasu, druhá má sezení před televizí," vysvětluje architektka Radka Valová.
Obývací pokoj ohraničují bílé, podsvětlené knihovny. Světlo hraje v interiéru velkou roli, kromě typických osvětlení jsou tu i nepřímá a zvýrazňující bodová světla, která nechávají vyniknout nábytek a obrazy na stěnách.
Dominantou a také středobodem celého bytu je jídelní stůl s židlemi a lavicí.
Kuchyňský kout je ze stejných materiálů jako jídelní stůl, liší se jen pracovní ostrůvek, který vyniká svou světlou barvou.
Foto: Kiva Photography
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
20. 11. 2019 12:50
Čtyřčlenná rodina oslovila architektonické studio OOOOX, aby jí pomohlo s přestavbou starého bytu. Nelíbilo se jí, že interiér působí příliš stísněně, chtěla změnit dispozici i nábytek v celém bytě. Výsledkem je moderní interiér o velikosti 3+1 s parádní pohovkou a podsvícenými knihovnami, podívejte se.
 

Právě se děje

Další zprávy