Z bývalé banky v centru Prahy je hotel. Spali tu i Rammstein, apartmá stojí 55 tisíc

Z bývalé banky v centru Prahy je hotel. Spali tu i Rammstein, apartmá stojí 55 tisíc
V přízemí hotelu jsou lobby, která slouží k odpočinku hostů. Studio Brime Robbins je vybavilo barevnými křesly a knihovnami na míru s designem českých umělců a firem.
Nejdražší ubytování vypadá jako moderní byt, má 120 metrů čtverečních. V polovině května v něm přespávali hudebníci z kapely Rammstein, kteří v Praze odehráli dva koncerty.
Přestože byl Cukrovarnický palác poškozený necitlivými zásahy v minulosti, podařilo se v jeho části obnovit původní prostory, které dnes slouží k reprezentativním účelům.
Materiály, jako je dřevěné obložení, jsou původní, zrepasované. Podle dobové fotografie se podařilo vytvořit repliku tapet.
Foto: Andaz Prague (archiv)
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
24. 5. 2022 5:59
Byly v něm kanceláře, jednalo v něm Národní shromáždění a později do něj přesídlila banka. Cukrovarnickému paláci v centru Prahy je už přes sto let a díky své neobarokní architektuře je kulturní památkou. Poslední roky pro něj nebylo využití, chátral, a památkáři tak svolili, že v něm americká společnost Hyatt vybuduje pětihvězdičkový hotel.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy