Z měšťanského domu ve Znojmě je vinařství. Víno se v něm vyrábí, prodává i degustuje

Z měšťanského domu ve Znojmě je vinařství. Víno se v něm vyrábí, prodává i degustuje
Hlavní část podniku tvoří jeho dvůr, který je obehnaný dvojicí vysokých zdí, nabízí posezení a před pandemií byl také centrem zábavy při větších společenských akcích.
Vinárna je schovaná v útrobách renesančního domu s křížovými klenbami. U vchodu je posezení pro hosty s výrazným lustrem ve tvaru kříže...
Ve druhém patře jsou umístěné sudy s různými odrůdami vína. Právě na tuto část přímo navazuje znojemské historické podzemí, které je dlouhé téměř 27 kilometrů a má až čtyři patra. Je to největší systém podzemních chodeb v České republice.
Do sklepů se vstupuje tajnými dveřmi ve fasádě přístavby. Sklepy v první úrovni jsou napěchovány nerezovými tanky, jsou to hlavní výrobní prostory celého vinařství.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
20. 10. 2020 18:04
Renesanční dům na náměstí ve Znojmě si před lety vyhlédlo vinařství Nešetřil. Historická stavba s klenutým stropem má tu zajímavost, že sklepení navazuje na podzemní chodby města. Snem majitele bylo dům proměnit v místo, kde by se víno nejen degustovalo, ale také vyrábělo a prodávalo. To bylo také hlavním zadáním pro studio ORA. Podívejte se, jak si s ním architekti poradili.
 

Právě se děje

Další zprávy