Vily, modlitebna i vodní dům. Festival nabízí až 300 vycházek za českou architekturou

Vily, modlitebna i vodní dům. Festival nabízí až 300 vycházek za českou architekturou
O víkendu můžete vyrazit například na komentovanou prohlídku Enotéky od studia Chybík+Krištof, která stojí v areálu pivovaru na dohled od rotundy svaté Kateřiny v historické části Znojma.
Bar nabízí asi 120 druhů vín a krásný výhled na město.
V Černošicích se zase dá nahlédnout do modlitebny Církve bratrské od autora Zdeňka Fránka, který letos získal ocenění architekt roku.
Sakrální stavba z roku 2010 je ve stylu organické architektury a kromě církve se v ní potkávají různé generační i sociální skupiny.
Foto: Den architektury/archiv
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
30. 9. 2020 10:58
Ve čtvrtek začíná desátý ročník festivalu Den architektury. Otevře dveře desítkám staveb, nabídne vycházky a připomene odkaz osobností, které ve 30. letech minulého století utvářely podobu českých i moravských měst.

Do festivalu Den architektury, který potrvá od 1. do 7. října, se zapojilo několik desítek měst, institucí a architektů z Česka. Mezi největší lákadla letos patří Winternitzova vila od Adolfa Loose, vodní dům v Hulicích, modlitebna v Litomyšli a Enotéka ve Znojmě.

"Samozřejmě budeme respektovat veškerá bezpečnostní opatření a věříme, že letošní ročník bude důstojnou oslavou deseti let našeho festivalu," říká ředitelka a zakladatelka festivalu Den architektury Marcela Steinbachová. Konkrétní program najdete na stránkách organizace a v naší fotogalerii. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy