Vila z Havlova filmu Odcházení je na prodej. Nabízí bydlení jako za první republiky

Vila z Havlova filmu Odcházení je na prodej. Nabízí bydlení jako za první republiky
Interiéry jsou ale úchvatné. Ve většině místností je původní dřevěné obložení a vestavěný nábytek.
Do prvního patra vedou krásné dubové schody.
Prvorepubliková Vila Čerych stojí v krásné zahradě ve městě Česká Skalice na Náchodsku. Od roku 1958 je památkově chráněná, včetně zahrady.
Interiér má celkem 1162 metrů čtverečních.
Foto: Chateau.cz
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
9. 4. 2021 6:00
Památkově chráněná Vila Čerych, kterou v roce 2011 proslavil film Odcházení od Václava Havla, je k mání. Poté, co ji před dvěma lety opustil dlouhodobý provozovatel, Centrum rozvoje České Skalice, se vlastníkovi pro ni i kvůli pandemii nedaří najít nové využití. Nadaci, která dům získala darem od bratrů Ladislava a Jiřího Čerychových, chybí finance na nutné opravy i údržbu zahrady.

Vilu Čerych navrhl v meziválečném období architekt Otakar Novotný ve stylu rondokubismu s prvky art deco. Nadace rozvoje občanské společnosti ji v roce 2001 dostala darem od potomků rodiny Čerychů poté, co ji bratři Ladislav a Jiří získali zpět v restituci. Dlouhodobě se o ni staralo i Centrum rozvoje České Skalice, před dvěma lety ale dalo výpověď.

"Náklady nejsme schopni pokrýt. Dosud se do údržby a obnovy vily investovaly řádově statisíce korun ročně, nyní budou potřeba investice v řádu milionů," uvedla tehdy mluvčí centra Aneta Zvarová.

Vilu má teď v nabídce realitní kancelář Chateau.cz, cena je k jednání, nadace chce počkat až na skutečného zájemce a finanční podmínky s ním probrat napřímo.

Nahlédněte s námi do interiéru, kde se zastavil čas.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy