Děti z měst nevědí, že slepice snáší vejce. Pomůžou komunitní farmy, říká odbornice

Magdaléna Medková Magdaléna Medková
21. 1. 2020 6:01
Komunitní zahrady ve velkoměstě nejsou kvůli produkci potravin, vzdělávají a zapojují lidi do práce, říká Amber Alferoffová z organizace, která pomáhá sociálním farmám. Zatímco v Česku existují zhruba tři desítky komunit, v Londýně jich mají přes dva tisíce. „Tahle místa pomáhají lidem s duševními nemocemi, dětem i seniorům," říká Alferoffová. Tady jsou typy míst, které v Praze či Brně chybí.
Foto: Magdaléna Čevelová

Zahrady pro duševní a fyzické zdraví

Komunitní zahrady v Londýně se zaměřují především na práci s lidmi, pěstování jídla je až na druhém místě. Čas, který lidé stráví manuální prací, je prospěšný pro duševní i fyzické zdraví. "Celosvětově se zvyšuje počet duševně nemocných. I Londýňané trpí úzkostmi a depresemi, které sice mají různé příčiny, určitou roli v tom ale hraje i práce u počítače a městské prostředí. Komunitní zahrady pomáhají lidem v socializaci, pozitivně působí také na lidi s demencí, ADHD anebo autismem," vysvětluje Alferoffová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy