Stoletý dům v pohraničí prokoukl. Vnučka ho proměnila v dvougenerační bydlení

Stoletý dům v pohraničí prokoukl. Vnučka ho proměnila v dvougenerační bydlení
Na šedivou dlažbu barevně navazují další interiérové prvky, keramické, kovové nebo čalouněné, svou roli v interiéru hraje také bílá.
Nad schodištěm jsou tři velká okna, která prosvětlují jídelnu a kuchyň.
Prarodiče odkázali svůj dům v oblasti bývalých Sudet své vnučce a jejímu partnerovi. Na venkovskou stavbu z počátku 20. století, která stojí v obci Hněvošice, už nestačili a některé prostory vyžadovaly kompletní rekonstrukci.
Jídelna je otevřená do krovu půdy, podél stěny vede jednoramenné schodiště na galerii.
Foto: Iveta Kopicová
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
6. 3. 2021 10:30
Svůj domov v oblasti bývalých Sudet odkázali majitelé své vnučce a jejímu partnerovi. Na venkovskou stavbu z počátku 20. století, která stojí v obci Hněvošice, už nestačili a některé prostory vyžadovaly kompletní rekonstrukci. Díky mladé krvi a architektce Ivaně Dombkové se dům proměnil v bydlení, které skloubilo tradiční materiály se současnými technologiemi a vybavením.

Autorem interiéru je ateliér Ivany Dombkové, která s přestavbou soutěží v šestém ročníku ceny Interiér roku od Institutu bytového designu. Ten každoročně vybírá nejlepší soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. 

S nejzajímavějšími soutěžícími čtenáře i letos seznamujeme na webu Aktuálně.cz, který je hlavním mediálním partnerem ceny.

Bydlení v bývalých Sudetech je těsně propojené se zahradou, kde přes léto tráví obě rodiny většinu volného času. Průhled do zahrady se otevírá už od vstupních dveří. Na pohledy do zeleně se orientuje celý obytný prostor, podívejte se. 

 

Právě se děje

před 33 minutami

České házenkářky na úvod play off o MS jen remizovaly se Švýcarskem

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

Češky na minulém mistrovství světa předloni nehrály po těsné porážce v play off s Černou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tým překvapivě došel až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovil nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na mistrovství světa ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy