Byt po důchodci architekti předělali na rodinné bydlení. Nábytek vyrobili na míru

Byt po důchodci architekti předělali na rodinné bydlení. Nábytek vyrobili na míru
Byt se nachází v podkroví činžovního domu v pražské čtvrti. Bydlel v něm starý člověk, který na rekonstrukci neměl energii ani peníze.
Prostor byl rozdělený mnoha příčkami a pronikalo do něj málo světla.
Skromná kuchyň měla pár poliček, sporák a také pračku.
Koupelna působila stísněně, měla malý sprchový kout, umyvadlo a věšáky na dveřích.
Foto: Traga.cz ▲ Tadeáš Kopča & Gabriela K. Činková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
25. 1. 2020 20:52
Lino, válendy a hodně dveří měl podkrovní byt v Praze, který si zakoupil pár s malými dětmi. Noví majitelé si s dispozicí nevěděli rady a oslovili studio Neuhäusl a Hunal. Architekti jim navrhli otevřený loft za rozumnou cenu a vytvořili nábytek na míru. Charakteristickým prvkem bytu se stalo březové dřevo. Podívejte se.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy