Byt po důchodci architekti předělali na rodinné bydlení. Nábytek vyrobili na míru

Byt po důchodci architekti předělali na rodinné bydlení. Nábytek vyrobili na míru
Byt se nachází v podkroví činžovního domu v pražské čtvrti. Bydlel v něm starý člověk, který na rekonstrukci neměl energii ani peníze.
Prostor byl rozdělený mnoha příčkami a pronikalo do něj málo světla.
Skromná kuchyň měla pár poliček, sporák a také pračku.
Koupelna působila stísněně, měla malý sprchový kout, umyvadlo a věšáky na dveřích.
Foto: Traga.cz ▲ Tadeáš Kopča & Gabriela K. Činková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
25. 1. 2020 20:52
Lino, válendy a hodně dveří měl podkrovní byt v Praze, který si zakoupil pár s malými dětmi. Noví majitelé si s dispozicí nevěděli rady a oslovili studio Neuhäusl a Hunal. Architekti jim navrhli otevřený loft za rozumnou cenu a vytvořili nábytek na míru. Charakteristickým prvkem bytu se stalo březové dřevo. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Příspěvek 500 korun budou od státu dostávat i společníci malých s.r.o.

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, budou moci požádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Ve středu to stvrdila Sněmovna. Po rozsáhlé debatě plné sporů ale odmítla návrh Senátu, aby se příspěvek vyplácel přímo ze státního rozpočtu, a nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Tento senátní návrh měl zabránit tomu, aby obce a kraje přicházely o peníze z takzvaných sdílených daní, z nichž se příspěvek vyplácí.

Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun. Zákon stanoví, že takzvaný kompenzační bonus, tedy zmíněný příspěvek živnostníkům a dalším OSVČ postiženým dopady epidemie, je vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, tedy zaměstnanců. Jde ale o sdílenou daň, o niž se státní rozpočet dělí s kraji a obcemi. Pokud z ní část jde na výplatu příspěvku, připadne pak méně na rozdělení mezi obce a kraje.

Proto senátoři chtěli, aby peníze byly rovnou ze státního rozpočtu. Předlohu ve znění schváleném Sněmovnou nyní dostane k podpisu prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy