Byt na Kavčích horách proměnili v zábavné bydlení s výhledy na celou Prahu

Byt na Kavčích horách proměnili v zábavné bydlení s výhledy na celou Prahu
Byt na Kavčích horách si rodina vybrala pro jeho velkorysou dispozici a výhledy na Vyšehrad či Pražský hrad. Prostor ale chtěla přizpůsobit dětem a svému životnímu stylu. "Dohodli jsme se, že vytvoříme bydlení pro mladou rodinu a obytný prostor rozčleníme na jednotlivé zóny pro práci, pohodlí, klid a hru," říká Markéta Zdebská z ateliéru BY Architects.
Středobodem bytu je obývák, kuchyň, jídelna a balkon s výhledem na centrum Prahy. "Původní stav popíral potenciál bytu a jeho podstatu. Kontakt s exteriérem blokovala šatní skříň, která stála napříč obytného prostoru," říká architektka.
Nábytek člení prostor a definuje jeho funkci. Přání majitelů bylo takové, že by v bytě měl být dostatek úložného prostoru. Architekti vytvořili obývací stěnu bez úchytek, jejíž dvířka se otvírají silnějším dotykem.
U obývací stěny se skrývá malá pracovna, která nabízí výhled na Vyšehrad.
Foto: Alexandra Timpow - Alex Shoots Buildings
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
11. 2. 2020 10:00
Mladá rodina s dětmi si koupila byt v Praze na Kavčích horách a chtěla ho přizpůsobit rodinnému životnímu stylu. Prostor potřeboval otevřít a upravit tak, aby vyhovoval i malým dětem. Architekti ze studia BY Architects ho rozdělili na herní, pracovní či odpočinkové zóny a odstranili překážky, které stály v cestě pohledům na malebný Vyšehrad. Podívejte se.

Soutěž Interiér roku, které je Aktuálně.cz hlavním mediálním partnerem, každoročně oceňuje soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. Pořádá ji Institut bytového designu a výsledky vyhlásí na mezinárodním kongresu o bydlení, architektuře a designu Living Forum 31. března.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Rafaj odstoupí 1. prosince. Vláda schválila podmínky výběru nového předsedy ÚOHS

Vláda na pondělním zasedání odsouhlasila podmínky výběrového řízení na pozici předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Potvrdil to premiér Andrej Babiš (ANO). Současný šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj odstoupí z funkce k 1. prosinci, rezignaci už dříve předal prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlavě státu minulý týden potvrdil náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, že má zájem se výběrového řízení zúčastnit.

Ve výběrové komisi budou podle materiálů, které dnes předložil kabinetu jeho předseda, místopředsedkyně vládního Výboru pro personální nominace Yvona Charouzdová, ředitel Odboru práva veřejných zakázek ministerstva pro místní rozvoj Vlastimil Fidler a státní tajemník ministerstva vnitra Josef Postránecký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy