Byt na Kavčích horách proměnili v zábavné bydlení s výhledy na celou Prahu

Byt na Kavčích horách proměnili v zábavné bydlení s výhledy na celou Prahu
Byt na Kavčích horách si rodina vybrala pro jeho velkorysou dispozici a výhledy na Vyšehrad či Pražský hrad. Prostor ale chtěla přizpůsobit dětem a svému životnímu stylu. "Dohodli jsme se, že vytvoříme bydlení pro mladou rodinu a obytný prostor rozčleníme na jednotlivé zóny pro práci, pohodlí, klid a hru," říká Markéta Zdebská z ateliéru BY Architects.
Středobodem bytu je obývák, kuchyň, jídelna a balkon s výhledem na centrum Prahy. "Původní stav popíral potenciál bytu a jeho podstatu. Kontakt s exteriérem blokovala šatní skříň, která stála napříč obytného prostoru," říká architektka.
Nábytek člení prostor a definuje jeho funkci. Přání majitelů bylo takové, že by v bytě měl být dostatek úložného prostoru. Architekti vytvořili obývací stěnu bez úchytek, jejíž dvířka se otvírají silnějším dotykem.
U obývací stěny se skrývá malá pracovna, která nabízí výhled na Vyšehrad.
Foto: Alexandra Timpow - Alex Shoots Buildings
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
11. 2. 2020 10:00
Mladá rodina s dětmi si koupila byt v Praze na Kavčích horách a chtěla ho přizpůsobit rodinnému životnímu stylu. Prostor potřeboval otevřít a upravit tak, aby vyhovoval i malým dětem. Architekti ze studia BY Architects ho rozdělili na herní, pracovní či odpočinkové zóny a odstranili překážky, které stály v cestě pohledům na malebný Vyšehrad. Podívejte se.

Soutěž Interiér roku, které je Aktuálně.cz hlavním mediálním partnerem, každoročně oceňuje soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. Pořádá ji Institut bytového designu a výsledky vyhlásí na mezinárodním kongresu o bydlení, architektuře a designu Living Forum 31. března.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy