Byt na Kavčích horách proměnili v zábavné bydlení s výhledy na celou Prahu

Byt na Kavčích horách proměnili v zábavné bydlení s výhledy na celou Prahu
Byt na Kavčích horách si rodina vybrala pro jeho velkorysou dispozici a výhledy na Vyšehrad či Pražský hrad. Prostor ale chtěla přizpůsobit dětem a svému životnímu stylu. "Dohodli jsme se, že vytvoříme bydlení pro mladou rodinu a obytný prostor rozčleníme na jednotlivé zóny pro práci, pohodlí, klid a hru," říká Markéta Zdebská z ateliéru BY Architects.
Středobodem bytu je obývák, kuchyň, jídelna a balkon s výhledem na centrum Prahy. "Původní stav popíral potenciál bytu a jeho podstatu. Kontakt s exteriérem blokovala šatní skříň, která stála napříč obytného prostoru," říká architektka.
Nábytek člení prostor a definuje jeho funkci. Přání majitelů bylo takové, že by v bytě měl být dostatek úložného prostoru. Architekti vytvořili obývací stěnu bez úchytek, jejíž dvířka se otvírají silnějším dotykem.
U obývací stěny se skrývá malá pracovna, která nabízí výhled na Vyšehrad.
Foto: Alexandra Timpow - Alex Shoots Buildings
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
11. 2. 2020 10:00
Mladá rodina s dětmi si koupila byt v Praze na Kavčích horách a chtěla ho přizpůsobit rodinnému životnímu stylu. Prostor potřeboval otevřít a upravit tak, aby vyhovoval i malým dětem. Architekti ze studia BY Architects ho rozdělili na herní, pracovní či odpočinkové zóny a odstranili překážky, které stály v cestě pohledům na malebný Vyšehrad. Podívejte se.

Soutěž Interiér roku, které je Aktuálně.cz hlavním mediálním partnerem, každoročně oceňuje soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. Pořádá ji Institut bytového designu a výsledky vyhlásí na mezinárodním kongresu o bydlení, architektuře a designu Living Forum 31. března.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy