Byt na Kavčích horách proměnili v zábavné bydlení s výhledy na celou Prahu

Byt na Kavčích horách proměnili v zábavné bydlení s výhledy na celou Prahu
Byt na Kavčích horách si rodina vybrala pro jeho velkorysou dispozici a výhledy na Vyšehrad či Pražský hrad. Prostor ale chtěla přizpůsobit dětem a svému životnímu stylu. "Dohodli jsme se, že vytvoříme bydlení pro mladou rodinu a obytný prostor rozčleníme na jednotlivé zóny pro práci, pohodlí, klid a hru," říká Markéta Zdebská z ateliéru BY Architects.
Středobodem bytu je obývák, kuchyň, jídelna a balkon s výhledem na centrum Prahy. "Původní stav popíral potenciál bytu a jeho podstatu. Kontakt s exteriérem blokovala šatní skříň, která stála napříč obytného prostoru," říká architektka.
Nábytek člení prostor a definuje jeho funkci. Přání majitelů bylo takové, že by v bytě měl být dostatek úložného prostoru. Architekti vytvořili obývací stěnu bez úchytek, jejíž dvířka se otvírají silnějším dotykem.
U obývací stěny se skrývá malá pracovna, která nabízí výhled na Vyšehrad.
Foto: Alexandra Timpow - Alex Shoots Buildings
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
11. 2. 2020 10:00
Mladá rodina s dětmi si koupila byt v Praze na Kavčích horách a chtěla ho přizpůsobit rodinnému životnímu stylu. Prostor potřeboval otevřít a upravit tak, aby vyhovoval i malým dětem. Architekti ze studia BY Architects ho rozdělili na herní, pracovní či odpočinkové zóny a odstranili překážky, které stály v cestě pohledům na malebný Vyšehrad. Podívejte se.

Soutěž Interiér roku, které je Aktuálně.cz hlavním mediálním partnerem, každoročně oceňuje soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. Pořádá ji Institut bytového designu a výsledky vyhlásí na mezinárodním kongresu o bydlení, architektuře a designu Living Forum 31. března.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy