Ze staré stodoly vzniklo zajímavé infocentrum. Dům se sedlovou střechou oživí Opavsko

Ze staré stodoly vzniklo zajímavé infocentrum. Dům se sedlovou střechou oživí Opavsko
Infocentrum a kulturní dům v Píšti stojí na pozemku o velikosti něco málo přes tisíc metrů čtverečních.
V těsném sousedství nové usedlosti se nachází kaplička a kostel svatého Vavřince z 18. století, kde se dříve scházeli poutníci z širokého okolí.
Právě historie místa byla podnětem k vybudování kulturního centra. "Myšlenka vznikla už v roce 2005, kdy jsme zahájili projekční práce a stavební řízení. Realizace ale začala až po více než deseti letech," uvádí architekti a autoři domu Jiří Knesl a Jakub Kynčl.
Komplex je rozdělen do dvou částí - v bývalé stodole je infocentrum, kulturní sál či bufet.
Foto: knesl-kyncl.com
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
11. 8. 2019 11:24
V jedné z nejstarších obcí na Opavsku vzniklo nové informační a kulturní centrum. Stavba v dvoutisícové vesnici Píšť, která leží v česko-polském pohraničí, navazuje na tradici venkovských staveb a poutních míst. Tamním usedlíkům nabízí velký sál, "piazzettu", bufet a knihovnu. Turisté se v centru dozví například o historii kostela svatého Vavřince, který leží v těsném sousedství. Moderní sedlácký dům dokončili po deseti letech od architektonického návrhu, na výsledek se podívejte.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Demokratičtí voliči v několika státech dostali výhrůžné e-maily, aby volili Trumpa

Demokratičtí voliči v nejméně čtyřech amerických státech včetně Floridy a Pensylvánie, které patrně budou rozhodující pro výsledek listopadových prezidentských voleb, obdrželi výhrůžné emaily. Jejich autoři se v nich lživě vydávají za krajně pravicovou skupinu Proud Boys a příjemcům vzkazují, že "po nich půjdou", pokud nedají svůj hlas republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Kdo je autorem e-mailů, zatím není zcela jasné. Není však vyloučeno, že za operací stojí státní aktér, píše agentura AP.

Strůjci operace patrně získali e-mailové adresy ze státních seznamů registrovaných voličů, které zahrnují stranickou příslušnost a v některých případech také e-mailové adresy. Ty byly následně využity k rozsáhlému cílenému spamovaní. Odesilatelé v e-mailech tvrdí, že vědí, kterému z kandidátů se příjemce chystá dát 3. listopadu svůj hlas. Předčasné hlasování přitom již začalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy