Sušárny chmele předělali na rodinný dům. Exkluzivní architektura je stála 28 milionů

Sušárny chmele předělali na rodinný dům. Exkluzivní architektura je stála 28 milionů
Stavba, která odkazuje na tradiční výrobu piva, sušárna chmele, stojí na samotě uprostřed bývalého jablečného sadu, kde na jaře rozkvétají jabloně a zpívají ptáci.
Celkem pět věží je navzájem propojených a díky nově vytvořeným střešním oknům pouští do interiéru spoustu světla. Architekti z londýnského studia Acme museli samozřejmě stavbu přizpůsobit 21. století, včetně její energetické náročnosti. Svrchní plášť tvoří dlaždice, které jsou typické pro hrabství Kent a mají celkem šest odstínů, od tmavě šedé, červené až po světle oranžovou. Architekti na fasádu použili celkem 41 tisíc kusů.
Interiér má vše, co má rodinný dům mít. Věže jsou propojené a cesty z nich se střetávají v obývacím prostoru s výhledem do jablečného sadu. Dům má dětské pokoje a hernu, ložnice, včetně těch pro hosty, společenské prostory, velkou kruhovitou kuchyň a několik koupelen i toalet.
Interiér je světlý a silně mu dominuje dřevěná překližka. "Použili jsme ji hlavně proto, že z ní jde lehce vytvořit jakýkoli tvar," říkají architekti.
Foto: Acme
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
13. 4. 2020 13:44
Kulaté věže v bývalém jablečném sadě byly dlouho obyčejnou vzpomínkou na tradiční výrobu piva. Stojí v anglickém Kentu a obklopuje je zvlněná krajina. Když se jejich současní majitelé do hrabství přestěhovali, hledali pro sebe bydlení a pozemek sušáren se všem členům rodiny víc než zamlouval. Ke spolupráci přizvali studio Acme a to ze skladu vytvořilo rodinné bydlení. Podívejte se.

Acme je architektonické studio, které sídlí v Londýně, Berlíně a v Sydney. Od jeho založení v roce 2007 postavilo a přestavělo celkem 200 staveb po celém světě. Zaměřuje se na rodinné bydlení 21. století, ale také na veřejné stavby a prostory, jako jsou muzea či parky.

 

Právě se děje

Další zprávy