Šlofík v práci. Holanďanka navrhla stůl, ve kterém se zaměstnanec může prospat

Magazín Magazín
20. 12. 2019 6:01
Zaměstnanci, kterým po obědě často padá hlava, by si v budoucnu mohli v práci dopřát lehký odpočinek. Holanďanka Nancy Leivaditouová pro ně navrhla stůl s postelí a malou televizí. V odpočívárně se člověk může v klidu natáhnout a nabrat síly za bílého dne. Vědci totiž tvrdí, že i sedmiminutový šlofík může lidem pomoct v překonání krátkodobé únavy. 
Stůl, který je určený pro práci a odpočinek, vynalezla Nancy Leivaditou ze studia NL.
Stůl, který je určený pro práci a odpočinek, vynalezla Nancy Leivaditou ze studia NL. | Foto: NL Studio

Holanďanka Nancy Leivaditouová sama ví, jak je nepříjemné, když člověku při práci začnou splývat písmena. Během svých studií v New Yorku, kdy si na svůj život přivydělávala zaměstnáním na částečný úvazek, přišla na způsob, jak spánku nebránit, ale vyhovět.

Po návratu do Holandska založila designové studio NL a se svými kolegy navrhla stůl a odpočívárnu v jednom, informuje magazín VT. Jednoduchá konstrukce v sobě skrývá lůžko s televizí, dekou a polštářem.

Postel ve stole je podle designérky vhodná pro všechny typy pracujících. Od státních přes korporátní zaměstnance, podnikatele až po osoby samostatně výdělečně činné. Díky závěsům může člověk odpočívat v soukromí i v open spacu.

"Šlofíkárna" je zatím jediná svého druhu. Nancy Leivaditouová a její kolegové ji teď testují, aby mohla být na trhu už příští rok. Kolik takový stůl bude stát, zatím není jasné. Otázkou také zůstává, jak manažeři uhlídají, aby zaměstnanci v práci neprospali celý den.

Máme úlety všeho druhu. Miroslav Marek založil firmu na rekordy z recese

Endorfiny Miroslava Marka | Video: Michal Šenk, Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

před 7 minutami

Na horách na východě Česka může do pátku napadnout až 25 centimetrů sněhu za den

Na horách ve východní polovině Česka bude sněžit i v následujících dvou dnech. V polohách nad 800 metrů nad mořem v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji napadne ve středu a ve čtvrtek až 25 centimetrů sněhu za den, informoval v úterý Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Již dříve uvedl, že sněhové přeháňky budou na Moravě a ve Slezsku po celý dnešek, a to i v nižších polohách. Vzhledem k tomu tam lze podle meteorologů předpokládat komplikace v dopravě.

Meteorologové uvedli, že v polohách nad 600 metrů nad mořem ve východní polovině země dnes napadne pět až 15 centimetrů sněhu a v dalších dvou dnech nad 800 metrů nad mořem deset až 25 centimetrů sněhu za den. Upozornění před novým sněhem na středu a čtvrtek platí zejména pro vyšší polohy v okresech Jeseník, Šumperk, Zábřeh, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Klobouky, Vsetín, Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Rýmařov a Třinec.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Komunisté chtějí jednat s lídry ANO o toleranční smlouvě ještě v úterý. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa lze očekávat její vypovězení

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

EPH podnikatele Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren

EPH podnikatele Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren s celkovým výkonem 300 MW. Dodavatelem technologie bude GE Renewable Energy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy