Šlofík v práci. Holanďanka navrhla stůl, ve kterém se zaměstnanec může prospat

Magazín Magazín
20. 12. 2019 6:01
Zaměstnanci, kterým po obědě často padá hlava, by si v budoucnu mohli v práci dopřát lehký odpočinek. Holanďanka Nancy Leivaditouová pro ně navrhla stůl s postelí a malou televizí. V odpočívárně se člověk může v klidu natáhnout a nabrat síly za bílého dne. Vědci totiž tvrdí, že i sedmiminutový šlofík může lidem pomoct v překonání krátkodobé únavy. 
Stůl, který je určený pro práci a odpočinek, vynalezla Nancy Leivaditou ze studia NL.
Stůl, který je určený pro práci a odpočinek, vynalezla Nancy Leivaditou ze studia NL. | Foto: NL Studio

Holanďanka Nancy Leivaditouová sama ví, jak je nepříjemné, když člověku při práci začnou splývat písmena. Během svých studií v New Yorku, kdy si na svůj život přivydělávala zaměstnáním na částečný úvazek, přišla na způsob, jak spánku nebránit, ale vyhovět.

Po návratu do Holandska založila designové studio NL a se svými kolegy navrhla stůl a odpočívárnu v jednom, informuje magazín VT. Jednoduchá konstrukce v sobě skrývá lůžko s televizí, dekou a polštářem.

Postel ve stole je podle designérky vhodná pro všechny typy pracujících. Od státních přes korporátní zaměstnance, podnikatele až po osoby samostatně výdělečně činné. Díky závěsům může člověk odpočívat v soukromí i v open spacu.

"Šlofíkárna" je zatím jediná svého druhu. Nancy Leivaditouová a její kolegové ji teď testují, aby mohla být na trhu už příští rok. Kolik takový stůl bude stát, zatím není jasné. Otázkou také zůstává, jak manažeři uhlídají, aby zaměstnanci v práci neprospali celý den.

Máme úlety všeho druhu. Miroslav Marek založil firmu na rekordy z recese

Endorfiny Miroslava Marka | Video: Michal Šenk, Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

Další zprávy