Ohromující vodopád i vlastní deštný prales. V Singapuru se otevřela nová část letiště

Ohromující vodopád i vlastní deštný prales. V Singapuru se otevřela nová část letiště
Hlavním klenotem nového centra je 40metrový vodopád, který jako by padal z nebe. Je největším krytým vodopádem na světě.
Vodopád je zásobován z dešťové vody, kterou letiště používá i na zalévání okolního pralesa.
Proud vody jsou pracovníci letiště schopni kontrolovat. Voda padá do obřích nádrží, odkud se znovu čerpá.
Do centra letiště Changi chodí lidé randit i relaxovat. Prostředí vodopádu tak v noci nabízí romantickou atmosféru.
Foto: Shutterstock
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 4. 2019 6:00
Singapurské letiště Changi otevřelo zbrusu nové centrum nazvané Jewel (klenot). Stavba, která se rozkládá na 135 tisících metrů čtverečních, má celkem deset pater a 280 obchodů s módou i jídlem. Největší atrakcí je obří vodopád a prales, který centrum ochlazuje a okysličuje zároveň. "Klenot" stál v přepočtu 27 miliard korun a je v současné době největší chloubou Singapuru. Na architektonickou senzaci se můžete podívat v galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy