Odvážnější než v Česku. Bratislava staví bronzové věže od Zahy Hadid, mají 31 pater

Odvážnější než v Česku. Bratislava staví bronzové věže od Zahy Hadid, mají 31 pater
"Tři rezidenční věže už nabídly k prodeji více než sedm set bytů, přes tisíc nových parkovacích míst v podzemí a dva tisíce metrů čtverečních ploch určených pro občanskou vybavenost," popisuje společnost Penta, která loni začala s výstavbou čtvrté identické věže.
Tvar staveb je elipsovitý a nabízí panoramatický výhled na centrum města.
Recepce plynule přechází v schodiště do vyšších pater.
Barevný design je jednoduchý. Uvnitř jsou bílé stěny v kombinaci s černým nebo šedým svítícím panelem.
Foto: Penta Real Estate
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
13. 9. 2022 6:00
V bývalé industriální části Bratislavy dělníci dokončili tři věže ve tvaru doutníku. Navrhlo je studio světoznámé architektky Zahy Hadid, která před svou smrtí vyprojektovala i novou část pražského Masarykova nádraží. Bronzové stavby v Bratislavě mají v porovnání s "Masaryčkou" odvážnější architekturu, jsou vyšší a nabízí výhled na Staré Město.

Výstavbu vede developerská společnost Penta Real Estate, která s ní začala v roce 2016. Z okolí bývalého průmyslového areálu po slovenské rafinerii minerálních olejů Apollo chce udělat moderní část města. Momentálně se staví čtvrtá věž, která bude hotová v roce 2025. 

 "Tři rezidenční věže nabídly k prodeji více než sedm set bytů, přes tisíc nových parkovacích míst v podzemí a dva tisíce metrů čtverečních ploch určených pro občanskou vybavenost," popisuje developer.

Podívejte se, jak budovy proměnily panorama slovenského města.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

USA a Korea odpálily čtyři rakety v reakci na balistický test KLDR

Armády Koreje a Spojených států dnes ve směru Japonského moře odpálily čtyři rakety země-země. Informovalo o tom jihokorejské ministerstvo obrany. Šlo podle něho o reakci na úterní test, při němž Severní Korea odpálila balistickou střelu, která poprvé od roku 2017 přeletěla japonské území.

Jihokorejský rezort obrany informoval, že jedna z raket se krátce po odpálení zřítila.

Úterní severokorejský test, který byl pátým během deseti dnů, ostře odsoudily jak Spojené státy, tak NATO. USA a Jižní Korea na test reagovaly leteckým cvičením, během něhož jihokorejský bojový letoun F-15K odpálil naváděné bomby na cíl v moři západně od korejského pobřeží. Armáda cvičení označila za "ukázku schopnosti přesného úderu".

V roce 2017, kdy Severní Korea naposledy odpálila raketu přes japonské území, podnikla jen o několik dnů později test atomové zbraně. Někteří analytici tvrdí, že je velmi pravděpodobné, že Pchjongjang koncem měsíce opět vyzkouší jadernou zbraň.

Rezoluce OSN zakazují Severní Koreji provádět zkoušky balistických raket jakéhokoliv doletu, které by byly schopné nést jadernou hlavici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy